هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
سلحشوری مطرح کرد:

لزوم استفاده از توان انجمن منتقدان در برگزاری باکیفیت جشنواره‌ فیلم فجر

سرویس فرهنگی
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به اینکه مدیران جشنواره فیلم فجر باید با تمام اعضا و انجمن‌های زیرمجموعه حوزه سینما دوستانه و مداراگرانه رفتار کنند، بر لزوم استفاده از توان انجمن منتقدان در برگزاری باکیفیت جشنواره‌ فیلم فجر تأکید کرد.
جمعه 8 بهمن 1395 ساعت 14:16
لزوم استفاده از توان انجمن منتقدان در برگزاری باکیفیت جشنواره‌ فیلم فجر عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به اینکه مدیران جشنواره فیلم فجر باید با تمام اعضا و انجمن‌های زیرمجموعه حوزه سینما دوستانه و مداراگرانه رفتار کنند، بر لزوم استفاده از توان انجمن منتقدان در برگزاری باکیفیت جشنواره‌ فیلم فجر تأکید کرد. http://cdn.icana.ir/d/019/201606102477234408.jpg لزوم,استفاده,از,توان,انجمن,منتقدان,در,برگزاری,باکیفیت,جشنواره‌,فیلم,فجر Icana

پروانه سلحشوری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت به اختلاف ایجاد شده میان انجمن منتقدان خانه سینما و مدیران جشنواره فیلم فجر واکنش نشان داد و گفت: تعامل جشنواره فیلم فجر با نهادهای غیردولتی، مردمی و انجمن‌ها به قوت و کیفیت برگزاری جشنواره کمک می‌کند لذا طرح بحث از موضع بالا با این نهادها و انجمن‌ها سبب انفعال و در حاشیه قرار گرفتن جشنواره و برگزارکنندگان آن می‌شود.

نماینده مردم تهران، ری، شمرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نقد فیلم یکی از ارکان اصلی برای افزایش کیفیت فیلم‌ها و بالتبع جشنواره‌های فیلم محسوب می‌شود، افزود: اکنون اگر قرار بر حذف منتقدان از این گردونه به هر دلیل است به‌یقین باید منتظر بروز و ظهور مشکلات متعددی در جشنواره‌ای همچون فیلم فجر بود، در حالی که باید هر سال به غنای این جشنواره افزوده شود.

وی اضافه کرد: مدیران جشنواره فیلم فجر باید با با تمام انجمن‌های زیرمجموعه حوزه سینما  از جمله منتقدان، مدارا پیشه کرده و به نحوی از آن‌ها دلجویی کنند؛ کمااینکه از مدیران با سابقه سینمایی کشور انتظار برگزاری نشست‌ها و مذاکراتی برای جلوگیری از بروز دلخوری می‌رفت.

سلحشوری با بیان اینکه مدیران نباید مشکلات را شخصی کنند و لازم است به فکر برگزاری جشنواره‌ای با کیفیت باشند، گفت: منتقدان در میان تمامی فعالان سینمایی جایگاه و وزن بالاتری دارند چراکه در بیشتر مواقع نظر منتقدان نسبت به یک فیلم تعیین‌کننده سرنوشت آن در گیشه‌ است؛ شخصا برای تماشای هر فیلمی ابتدا رویکرد عموم منتقدان سینمایی را نسبت به آن جویا می‌شوم.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در پایان تاکید کرد: مسئولان هنوز هم برای تغییر شرایط فرصت دارند تا از اعتبار جشنواره کاسته نشود چراکه بدون تردید حضور انجمن منتقدان سبب برگزاری کیفی و حرفه‌ای‌تر می‌شود و این افراد که قدرت درک سینما را به خوبی دارند می‌توانند به برگزاری جشنواره‌ای با کیفیت و حرفه‌ای کمک کنند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، انجمن منتقدان سینمای ایران به دلیل انتخاب نشدن هیچ یک از اعضای پیشنهادی‌اش به منظور حضور در هیئت داوران بخش مسابقه سینمای ایران، با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرده در اعتراض به این تصمیم، از برگزاری جلسات نقد و بررسی فیلم در جشنواره انصراف می‌دهد.

گفتگو از مریم احمدی/

پایان پیام  

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000