ولادت امام موسی کاظم (ع)
1388/03/12 22:31:00
سرویس سیاسی
به منظور بررسی علل سیل اخیر قم صورت گرفت

حضور رییس مجلس در نشست ستاد حوادث غیر مترقبه استان قم

**نشست اعضاء ستاد حوادث غیر مترقبه استان قم با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی به منظور بررسی موضوع سیل اخیر قم برگزار شد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، در این جلسه که عصر روز سه شنبه در محل استانداری قم تشکیل شد، ناظمی اردکانی استاندار قم توضیحاتی را در خصوص اقدامات صورت گرفته برای کنترل و مهار سیل اخیر رودخانه قمرود عنوان کرد.

همچنین رضوی مدیر عامل آب منطقه ای استان قم گزارشی را در مورد راه‌های جلوگیری از وقوع سیلاب های مشابه در این رودخانه ارائه کرد.

"علی لاریجانی" نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی در این نشست خاطر نشان کرد: وقوع سیل در استان قم سابقه طولانی دارد اما به دلیل فواصل پیش آمده، دستگاه‌های اجرایی اغلب از آن غافل می شوند که این باعث می‌شود خساراتی به شهر و حرم حضرت معصومه (س) وارد گردد.

وی افزود: سیل اخیر هشداری بود که توجه مسئولین به این موضوع که این منطقه همیشه آسیب پذیر است جلب شود.

رئیس مجلس از تبدیل رودخانه قمرود به پارکینگ اطراف حرم انتقاد کرد و گفت: این رودخانه نباید مسیرش مسدود باشد لذا  باید برای پارکینگ تدبیر دیگری کرد.

لاریجانی تصریح کرد: متاسفانه با وجود اینکه قم دچار کمبود آب است اما زمان نزول باران، سیل اتفاق می‌افتد بنابراین اتخاذ روش‌های مناسب برای کنترل سیل و همچنین بهره مندی از آب باران ضرورت دارد.

وی بر لزوم آبخیزداری و احداث سدهای تاخیری در رودخانه قمرود و همچنین برداشتن موانع از مسیر رودخانه تاکید کرد.

این گزارش می‌افزاید: رئیس مجلس شورای اسلامی پس از این جلسه، در نشست کارگروه قطار شهری قم  نیز که در استانداری برگزار شد حضور یافت.

در این جلسه، ناظمی اردکانی استاندار، عابدینی‌پور شهردار و احمدی مدیر عامل قطار شهری قم گزارشی از روند اجرای پروژه قطار شهری در این استان ارائه کردند.

لاریجانی در این نشست به واگذاری پروژه قطار شهری قم به بخش خصوصی تاکید کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet