سال ۹۸ سال رونق تولید
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
بدری:

ضرورت تغییر در شرایط انتخاب شهرداران/ برخی شهرداران قابلیت انتخاب برای دوره‌های متوالی ندارند

سرویس اجتماعی
سخنگوی فراکسیون مدیریت شهری و روستایی مجلس با تاکید بر بازنگری در قانون شهرداری‌ها در انتخاب شهردار، گفت: با توجه به اینکه برخی شهرداران کارایی لازم برای انتخاب در دوره‌های متوالی را ندارند باید شرایط انتخاب شهردار سخت تر شود.
جمعه 15 بهمن 1395 ساعت 09:03
ضرورت تغییر در شرایط انتخاب شهرداران/ برخی شهرداران قابلیت انتخاب برای دوره‌های متوالی ندارند سخنگوی فراکسیون مدیریت شهری و روستایی مجلس با تاکید بر بازنگری در قانون شهرداری‌ها در انتخاب شهردار، گفت: با توجه به اینکه برخی شهرداران کارایی لازم برای انتخاب در دوره‌های متوالی را ندارند باید شرایط انتخاب شهردار سخت تر شود. http://cdn.icana.ir/d/019/201605102104817080.jpg ضرورت,تغییر,در,شرایط,انتخاب,شهرداران/,برخی,شهرداران,قابلیت,انتخاب,برای,دوره‌های,متوالی,ندارند Icana

صدیف بدری در گفت‌ وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت در توضیح انتخاب شهرداران از سوی شوراهای شهر برای دوره‌های متوالی، گفت: قانون شهرداری‌ها نیازمند بازنگری کلی است، این قانون در سال 1334 به تصویب شد و بعد از آن اصلاحات محدودی داشته است بنابراین باید به روز شود، چگونگی انتخاب شهرداران در این قانون به عنوان یکی از مهم‌ترین مسائل باید در اولویت بازنگری قرار گیرد.

نماینده مردم اردبیل، نمین، نیر و سرعین در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: شهرداران در شرایط فعلی محدودیتی به لحاظ انتخاب برای دوره‌های متوالی ندارند، این نوع روش معایب و مزایایی را به همراه دارد، شهرداران می‌توانند برای دوره های متوالی از سوی شوراهای کشور انتخاب می‌شود در حالی که ریاست جمهوری هم که به امور اجرایی می‌پردازد تنها برای دو دوره متوالی می‌تواند انتخاب شود.

وی با بیان اینکه برخی شهرداران کارایی لازم برای انتخاب در دوره‌های متوالی را ندارند، افزود: عدم کارایی و عدم انگیزه برای پرداختن به امور شهری برخی شهرداران که برای دوره‌های متوالی انتخاب می‌شوند اشکالاتی را ایجاد کرده است هرچند انتخاب شهرداری که به امور شهری واقف باشد برای دوره‌های متوالی یک مزیت محسوب می‌شود.

بدری معتقد است: در جریان بازنگری قانون شهرداری‌ها می‌توان به موضوع انتخاب شهردار توسط مردم هم پرداخت البته باید توجه داشت که انتخاب شهردار توسط مردم نباید منجر به محدودیت و کاهش قدرت شوراهای کشور شود، این اقدام می‌تواند به شکل مرحله‌ای اجرا شود به نوعی که ابتدا شهرداران کلان‌شهرها از سوی مردم انتخاب شوند.

سخنگوی فراکسیون مدیریت شهری و روستایی در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه قدرت نظارتی و برنامه‌ریزی شوراهای شهر و روستا برای مدیریت شهری نباید محدود شود، گفت: با توجه به وضعیت فعلی مدیریت شهری در کشور باید شرایط شهردار شدن سخت شود، برای دستیابی به این منظور باید شرایط توسط قانونگذاری تعریف شود تا شوراهای کشور هم بر این اساس شهردار را انتخاب کنند./

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر