هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
آرمان‌های‌محقق‌نشده‌‌ امام(ره)-8

آرین منش: رسانه ملی با آرمان‌های امام(ره) که می فرمود صدا وسیما باید دانشگاه باشد فاصله زیادی دارد

سرویس فرهنگی
**نماینده مشهد: رسانه ملی با آرمان‌های حضرت امام(ره) که می فرمود صدا وسیما باید دانشگاه باشد هنوز فاصله زیادی دارد.
چهارشنبه 13 خرداد 1388 ساعت 15:18

جواد‌ آرین منش نایب رئیس کمیسیون فرهنگی در گفتگو با خبرنگار خانه ملت در خصوص راه‌های نرفته در جهت تحقق آرمان‌های حضرت امام خمینی (ره) گفت: یکی از آرمان‌های امام راحل تحقق یک جامعه ایده‌آل تمام عیار اسلامی است جامعه‌ای که از ابعاد سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی اسلامی برخوردار بوده و از وابستگی به قدرت‌ها بدور باشد.

وی با بیان اینکه جامعه آرمانی امام راحل (ره) جامعه‌ای است که عدالت در آن حکمفرما بوده و در واقع یک جامعه مبتنی بر تعالیم الهی و اسلامی به تمام معنی باشد، افزود: البته می‌توانیم بگوییم تاکنون در مسیر آرمان‌های امام حرکت کردیم اما اینکه اهداف امام (ره) همین جامعه بوده است، اینطور نیست. وضعیت موجود با وضعیت جامعه ایده‌ال مدنظر حضرت امام(ره) در ابعاد مختلف فاصله زیادی دارد.

نماینده مشهد ادامه داد: مثلا در زمینه تحقق اقتصاد اسلامی نتوانستیم در جامعه گام‌های موثری برداریم و هنوز بانکداری اسلامی و شیوه اداره امور مملکت تا رسیدن به وضعیت ایده‌ال مورد نظر امام فاصله دارد.

وی تصریح کرد: تحقق همه اهداف قانون اساسی که مورد توجه امام (ره) بوده یک جامعه اسلامی است که هنوز با آن فاصله داریم فرهنگ اسلامی به مفهوم واقعی کلمه در جامعه تحقق پیدا نکرده است.

آرین منش با بیان اینکه آموزش و پرورش مبتنی بر آرمان امام راحل نیست، گفت: تربیت اسلامی که مدنظر امام است و نیز تربیت افرادی که متخلق به اخلاق اسلامی ، مومن و متعهد، دارای وجدان کاری و انضباط اجتماعی باشند هنوز در کشور محقق نشده است.

وی ادامه داد: دانشگاه‌های ما هنوز با آنچه که مورد نظر امام (ره)بوده که باید اسلامی باشند فاصله دارد. صدا و سیما نیز که به فرموده حضرت امام(ره) باید دانشگاه باشد هنوز با آرمان‌های ایشان فاصله زیادی دارد.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی تصریح کرد: البته حرکت در مسیر تحقق آرمان‌های حضرت امام را آغاز کرده‌ایم و گام‌‌های نیز در این زمینه برداشتیم اما تا رسیدن به وضعیت مطلوب باید تلاش زیادی انجام دهیم.

وی گفت: اهدافی که مقام معظم رهبری در برنامه چشم انداز 20 ساله در زمینه‌های اقتصادی، دستیابی به فناوری پیشرفته، توسعه علم و فرهنگ اسلامی و ... ترسیم کردند در واقع همان مسیری است که مورد نظر امام (ره) بوده است.

آرین منش خاطرنشان کرد: لذا برای تحقق آرمان‌های امام راحل و دستیابی به اهداف بلند به تلاش، کوشش، عزم و اراده ملی نیاز داریم.

 

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000