هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
رضایی:

نقش شهروندی در مواقع بحران به شهروندان آموزش داده نشده است

سرویس اجتماعی
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه نقش شهروندی در مواقع بحران به شهروندان آموزش داده نشده است، گفت: ناآگاهی و عدم آموزش شهروندان، در زمان وقوع بحران ها امدادرسانی را با مشکل مواجه می کند.
شنبه 16 بهمن 1395 ساعت 15:21
نقش شهروندی در مواقع بحران به شهروندان آموزش داده نشده است عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه نقش شهروندی در مواقع بحران به شهروندان آموزش داده نشده است، گفت: ناآگاهی و عدم آموزش شهروندان، در زمان وقوع بحران ها امدادرسانی را با مشکل مواجه می کند. http://cdn.icana.ir/d/019/201607108336049787.jpg نقش,شهروندی,در,مواقع,بحران,به,شهروندان,آموزش,داده,نشده,است Icana

مسعود رضایی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره ازدحام مردم و اخلال در امر امدادرسانی در زمان وقوع بحران‌ها، گفت: به دلیل آنکه نقش شهروندی در مواقع بحران به شهروندان آموزش داده نشده و به گونه ای شهروندان نسبت به نقش خود در زمان بحران آگاه نیستند بنابراین ناآگاهی و عدم آموزش آنها در زمان وقوع حوادث و بحران ها امدادرسانی را با مشکل مواجه می کند.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی، از استفاده نادرست برخی افراد از موبایل در بروز حوادث طبیعی انتقاد کرد وگفت: به نظر می‌رسد باید سلفی گرفتن در تمامی زمینه ها مورد بررسی و آسیب شناسی قرار گیرد زیرا استفاد نادرست از تکنولوژی در کشور زنگ خطری اجتماعی محسوب می شود که ممکن است فجایعی را به دنبال داشته باشد.

وی بر لزوم فرهنگ سازی و افزایش سطح آگاهی شهروندان در مواجهه با بحران‌ها تاکید کرد و با یادآوری اینکه  ارتقای مسئولیت اجتماعی در زمان وقوع حوادث باید با فرهنگ سازی محقق شود، تصریح کرد: مجموعه های فرهنگی مانند صدواسیما و رسانه ها باید با تولید برنامه های مناسب فرهنگ استفاده درست و به جا از تکنولوژی را به مردم آموزش دهند البته منظور تمامی افراد نیست بلکه افرادی است که نسبت به استفاده درست و به موقع از تکنولوژی آگاهی کافی ندارند.

این نماینده مردم در مجلس دهم در مورد اعلام آمارهای ضدونقیض از سوی برخی رسانه ها در زمان وقوع حوادث و بحران ها با بیان اینکه اصل بی طرفی در رسانه ملی باید رعایت شود، افزود: انتشار اخبار دقیق و مستند وظیفه رسانه‌ها و به ویژه رسانه ملی است، رسانه باید بازگوکننده واقعیات باشد؛ انتشار اخبار غیرواقعی از سوی برخی رسانه‌ها مطلوب نیست و بی اعتمادی مردم را نسبت به اخبار رسانه ها فراگیر می کند.

نماینده مردم شیراز در مجلس دهم، بر لزوم فراهم نمودن زمینه های لازم برای فعالیت درست خبرنگاران در مواقع بحران تاکید کرد و افزود: وقتی خبرنگاران نتوانند در شرایط حساس نیازهای مردم به آگاهی را برطرف کنند، مردم به شبکه های اجتماعی مراجعه کرده و در این رابطه اخبار غیرواقعی و کذب افزایش پیدا می کند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه خبرنگاران باید احساس استقلال و آزادی کنند تا خبرهای انتشاری آنها منطبق با واقعیت باشد، ادامه داد: ارائه آمار واقعی به مردم نیازمند افزایش حمایت  مسئولان از خبرنگاران است./

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر