هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
سلحشوری:

سلفی گرفتن در شرایط بحرانی نشانه خوبی برای سلامت جامعه نیست/ لزوم آموزش شهروندان برای برخورد با شرایط بحرانی

سرویس اجتماعی
نماینده مردم تهران با بیان اینکه سلفی گرفتن با حوادث تلخ، نشانه خوبی از سلامت جامعه منتقل نمی کند، گفت: افراد باید به خودآگاهی برسند که در مواقع بحران چگونه هیجانات خود را کنترل و مانع امدادرسانی به آسیب دیدگان نشوند.
یکشنبه 17 بهمن 1395 ساعت 15:47
سلفی گرفتن در شرایط بحرانی نشانه خوبی برای سلامت جامعه نیست/ لزوم آموزش شهروندان برای برخورد با شرایط بحرانی نماینده مردم تهران با بیان اینکه سلفی گرفتن با حوادث تلخ، نشانه خوبی از سلامت جامعه منتقل نمی کند، گفت: افراد باید به خودآگاهی برسند که در مواقع بحران چگونه هیجانات خود را کنترل و مانع امدادرسانی به آسیب دیدگان نشوند. http://cdn.icana.ir/d/019/201606100939652018.jpg سلفی,گرفتن,در,شرایط,بحرانی,نشانه,خوبی,برای,سلامت,جامعه,نیست/,لزوم,آموزش,شهروندان,برای,برخورد,با,شرایط,بحرانی Icana

پروانه سلحشوری در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره ازدحام جمعیت در وقوع حوادث و ترویج رفتارهایی همچون گرفتن سلفی، گفت: اصلاح چنین رفتارهایی زمانی تحقق می یابد که تبعات اجتماعی آن مشخص شود، در عین حال جامعه آن را امری مذموم بشمرد زیرا تا زمانی که امری مذموم شمرده نشود همچنان با بروز و ظهور آن در جامعه مواجه هستیم.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه در کشورهای دیگر نیز سلفی گرفتن در هر شرایطی وجود دارد، افزود: اینکه آیا میانگین سلفی گرفتن در کشور ما به کشورهای دیگر نزدیک یا بیشتر است از جمله موضوعاتی است که نیازمند تامل و تحقیق و بررسی بیشتر است و نمی توان بدون کار کارشناسی به راحتی در این باره اظهارنظر و مردم را متهم کرد؛ در کنار این سلفی گرفتن ها نباید رشادت و شجاعت آتش نشانانی که با ازخودگذشتگی و جان فشانی جان مردم را نجات دادند را فراموش کرد زیرا آتش نشانان هم جزئی از مردم بوده و از دل همین جامعه برخواسته اند از این رو ما باید جامعه قدردانی باشیم.

این نماینده مردم در مجلس دهم،  با یادآوری شیوع سلفی گرفتن در امور سیاسی، گفت: سلفی گرفتن نه تنها از حوادث بلکه متاسفانه در امور سیاسی هم شیوع پیدا کرده و از هر حرکتی اقدام به سلفی گرفتن می کنند.

سلحشوری ادامه داد: باید بررسی کرد که جامعه تا چه حد افراد را تشویق به سلفی گرفتن از حوادث می کند؟ زیرا برخی مواقع رفتارهای افراد بازخوردهایی از یک نیاز اجتماعی است که جامعه می طلبد از این رو به نظر می رسد موضوع سلفی گرفتن از حوادث نه تنها در شبکه های مجازی نمودی علمی و واقعی پیدا کرده که بنیان زندگی واقعی را تحت الشعاع قرار داده و نظم آن را بهم ریخته است.

سلفی گرفتن با حوادث امر امدادرسانی را مختل می کند

وی با تاکید بر اینکه سلفی گرفتن با حوادث امر امدادرسانی را مختل می کند، تصریح کرد: سلفی گرفتن با حوادث تلخ، نشانه های خوبی از سلامت جامعه را نشان نمی‌دهد؛ افراد باید به خودآگاهی برسند که در مواقع بحران چگونه هیجانات خود را کنترل و مانع امدادرسانی به آسیب دیدگان نشوند.

رئیس فراکسیون زنان مجلس با بیان اینکه مردم بعد از حادثه پلاسکو سختی کار آتش نشانان را درک کرده و طبق خبرها رفتارهای شهروندان بعد از این حادثه خوشایند است، گفت: همین جامعه موضوع پشت آمبولانس افتادن و سبقت گرفتن از ماشین آتش نشانی را نقد می کند و به نظر می رسد با نقد چنین رفتاری در تلاش برای بهبود رفتار خود است.

 

لزوم افزایش سطح آگاهی مردم برای استفاده صحیح از موبایل

این نماینده مردم در مجلس دهم بر لزوم افزایش سطح آگاهی مردم برای استفاده صحیح از تکنولوژی ( موبایل ) تاکید کرد و با یادآوری اعلام آمارهای ضدونقیض از سوی برخی رسانه ها در حادثه پلاسکو، افزود: به نظر می رسد انشار اخبار ضدونقیض از سوی برخی رسانه ها در واقع برای جذب مخاطب باشد علاوه بر این علت انتشار چنین اخباری به دلیل نبود مرجع واحدی برای ارائه آمار واقعی و درست به مردم بود این در حالی است که اگر در چنین مواقعی اخبار درست به مردم ارائه نشود عمق ماجرا نزد مردم بیش از آنکه در واقعیت رخ داده نمایانگر می شود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، علت انتشار اخبار ضدونقیض در زمان وقوع حوادث و بحران ها را عدم امکان فعالیت درست خبرنگاران اعلام کرد و ادامه داد: طبق شنیده ها در حادثه پلاسکو امکان فعالیت درست به خبرنگاران داده نشد و به طور قطع زمانی که امکان فعالیت درست برای خبرنگاران فراهم نشود باید شاهد انتشار اخبار ضدونقیض در کشور باشیم.

عضو مجمع نمایندگان استان تهران با بیان اینکه در زمان حوادث و بحران ها خبرنگاران باید در جریان امور قرار گیرند، تصریح کرد: وقتی اخبار واقعی از سوی خبرنگاران به مردم ارائه شود اعتماد آنها به رسانه ها جلب شده و  برای کنجکاوی به صحنه حوادث مراجعه نمی‌کنند./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر