هدر اصلی
1388/03/17 08:11:00
سرویس اقتصادی
کاربردی بودن برنامه های اقتصادی نامزدها_2

نماینده زابل: رشداقتصادی به عنوان یک معیار باید در راس برنامه اقتصادی نامزدها قرار گیرد

**عباسعلی نورا نماینده زابل و زهک گفت: در رأس شاخصه‌های برنامه اقتصادی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری رشد اقتصادی برای کشور ملاک و معیار است.

عضو کمیسیون برنامه وبودجه مجلس در گفتگو با خبرنگار خانه ملت گفت: زیرشاخص‌هایی که به تبع شاخصه‌های اصلی حالت پویایی کشور را نشان می‌دهد نحوه توزیع و چگونگی ثروت بین اقشار مختلف جامعه است که نشان می‌دهد در اقتصاد یکجانبه‌نگری وجود دارد یا خیر.

نماینده زابل در ادامه با اشاره به دیگر شاخص‌های اقتصادی موفق برای نامزد‌های انتخاباتی گفت: تورم از دیگر ملاکها می‌باشد که باید دید جامعه از نظر تورم در چه جایگاهی قرار دارد، همچنین می‌توان به نرخ بیکاری اشاره کرد و آن را از جمله شاخص‌های برنامه اقتصادی موفق برای یک نامزد ریاست جمهوری دانست.

وی ضمن بیان این مطلب که شاخص‌های مذکور دست یافتنی هست گفت: انتظارمان این است که نامزدهای ریاست جمهوری برنامه‌های اقتصادی خود را طراحی کرده و راهکارهای اجرایی شدن شاخص‌های اقتصادی را اعلام نمایند.

نورا افزود: همه دولت‌ها با این چند شاخص سنجیده می‌شوند و این روزها تنها مسائلی که در مناظرات و برنامه‌های کاندیداها در مورد آن صحبت نمی‌شود همین شاخص‌های اقتصادی است.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet