هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
صالحی امیری در گفت‌وگو با خانه ملت:

برخی اعتراضات به داوری جشنواره فجرفاقد اعتبار است/نتایج کمیته‌ رسیدگی به اعتراضات شفاف اعلام می‌شود

سرویس فرهنگی
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از تشکیل کمیته‌ای را برای رسیدگی به اعتراضات نسبت به داوری جشنواره فیلم فجر خبر داد و گفت: برخی اعتراضات فاقد اعتبار بوده و برخی دیگر نیز منشا بداخلاقی دارد.
چهارشنبه 20 بهمن 1395 ساعت 16:54
برخی اعتراضات به داوری جشنواره فجرفاقد اعتبار است/نتایج کمیته‌ رسیدگی به اعتراضات شفاف اعلام می‌شود وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از تشکیل کمیته‌ای را برای رسیدگی به اعتراضات نسبت به داوری جشنواره فیلم فجر خبر داد و گفت: برخی اعتراضات فاقد اعتبار بوده و برخی دیگر نیز منشا بداخلاقی دارد. http://cdn.icana.ir/d/019/201611100224592761.jpg برخی,اعتراضات,به,داوری,جشنواره,فجرفاقد,اعتبار,است/نتایج,کمیته‌,رسیدگی,به,اعتراضات,شفاف,اعلام,می‌شود Icana

سیدرضا صالحی امیری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در پاسخ به انتقادها و اعتراض ها نسبت به داوری جشنواره فیلم فجر، گفت: طبیعتا افرادی که در جشنواره شرکت می‌کنند فرآیند جشنواره را به رسمیت می شناسند و برای آن مشروعیت قائل هستند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: افرادی که وارد مسابقه می‌شوند و سیمرغ می‌گیرند ابراز رضایت می‌کنند و کسانی که جایزه‌ای نمی‌گیرند به طور طبیعی ممکن است اعلام نارضایتی کنند ولی باید اذعان کرد که رعایت اصول، عدالت و حقوق تهیه کنندگان، کارگردانان و فیلم سازان برای وزارت ارشاد مهم است.

وی با اشاره به اینکه در این دوره جشنواره فجر به شدت نسبت به رعایت عدالت، شفاف سازی، فرآیند داوری و همچنین هیات انتخاب حداکثر حساسیت را به خرج داده ایم، ادامه داد: از نظر وزارت ارشاد، جشنواره امسال یکی از پرافتخارترین جشنواره های پس از انقلاب است.

صالحی امیری افزود: اسم جشنواره سال جاری را "جشنواره امید و نشاط" قرار داده ایم و بسیاری از فیلم اولی‌ها در این جشنواره درخشیدند.

وی با تاکید بر اینکه به نظر می‌رسد برخی اعتراضات فاقد اعتبار بوده  و برخی دیگر نیز منشا بداخلاقی دارد، تصریح کرد: در این میان برای رعایت حقوق همه افراد، کمیته‌ای را برای رسیدگی به اعتراضات تعیین کردم و نتایج را شفاف اعلام خواهیم کرد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه وزیر، وزارت ارشاد و رییس سازمان سینمایی در فرآیند داوری هیچ مداخله‌ای نخواهیم داشت و این مهم را خلاف اصول اخلاقی و حرفه‌ای می دانیم، خاطرنشان کرد: در این رابطه تاکنون با هیچ یک از اعضای هیات داوری و در هیچ زمینه‌ای صحبتی نداشته ام.

گفتگو از مریم احمدی/

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط