هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
اجتماعات مردمی و انتخابات_11

نماینده خمینی شهر: تصویب قانون جامع انتخابات‌به منظور نظارت دقیق‌تر بر امر تبلیغات انتخاباتی ضرورت دارد

سرویس سیاسی
**محمدجواد ابطحی بر ضرورت تصویب هر چه سریع‌تر قانون جامع انتخابات به منظور نظارت دقیق‌تر بر امر تبلیغات انتخاباتی تاکید کرد.
یکشنبه 17 خرداد 1388 ساعت 13:44

عضو کمیسیون سیاست داخلی و امور شوراها با اشاره به حضور گسترده حامیان نامزدهای ریاست جمهوری در سطح شهر به خبرنگار خانه ملت، گفت: متاسفانه ما شاهد استفاده نامزدها از شیوه‌های تبلیغاتی متدوال در کشورهای غربی که با آموزه‌های دینی ما مطبق نیست، هستیم.

وی با بیان اینکه در دانشگاه‌های غربی، روانشناسی انتخاباتی، جنگ روانی، تخریب و شانتاژ تدریس می‌شود، اظهار داشت: پسندیده نیست در کشوری که براساس جهان بینی اسلامی در آن انقلابی رخ داده است، نامزدهای انتخاباتی از این روش‌ها برای جلب آرای مردم بهره بگیرند و از این نظریه که هدف وسیله را توجیه می‌کند پیروی کنند.

نماینده خمینی شهر بر تهیه و تصویب هر چه سریع‌تر قانون جامع انتخابات تاکید کرد و یادآور شد: با تصویب این قانون، مسئولین می‌توانند نظارت قوی بر تبلیغات انتخاباتی داشته باشند اگر چه بسیاری از اقدامات صورت گرفته بر خلاف این قانون نیم بند فعلی است و کسی جلوی آن را نمی‌گیرد.

ابطحی تصریح کرد: شاید حضور حامیان نامزدها در سطح شهر به شور انتخاباتی کمک کنند ولی ما مشارکت مردم را به هر نحو نمی‌خواهیم چون ما داعیه‌دار حفظ ارزش‌های اسلامی و حرکت در چهارچوب فرمایشات رهبر انقلاب و مقام معظم رهبری هستیم.

وی یادآور شد: مردم ما شرایط حساس کنونی را درک می‌کنند و خود به خود در عرصه انتخابات همانند گذشته حضور پررنگی خواهند داشت اما به کارگیری برخی شیوه‌ها در تبلیغات نه تنها به چهره عمومی انتخابات کمک نمی‌کند بلکه به آن لطمات زیادی وارد می‌کند.

ابطحی با انتقاد از اسراف‌هایی که در جریان تبلیغات از سوی برخی کاندیداها صورت می‌گیرد، گفت: اینگونه هزینه کردن‌ها باعث ایجاد سوال در ذهن جامعه می‌شود و نهایتا برخی را نسبت به انتخابات بی‌‌تفاوت می‌کند.

 

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000