هدر اصلی
1386/07/18 17:30:00
سرویس سیاسی

دیدار رییس مجلس با رییس مجلس سنای بوسنی و هرزگوین

رییس مجلس شورای اسلامی در نخستین روز از سفر به سارایوو روز چهارشنبه در محل پارلمان بوسنی و هرزگوین با رییس مجلس سنای این کشور دیدار و گفت‌وگو کرد.

وی سفرهای متقابل مقامات ایران و بوسنی و هرزگوین را گامی مؤثر در جهت ارتقای سطح روابط دو کشور دانست و خواستار افزایش حجم مبادلات بازرگانی و همکاری‌های اقتصادی بوسنی و هرزگوین و ایران شد.

رییس مجلس سنای بوسنی و هرزگوین ارتقای روابط و همکاری‌های پارلمانی را برای افزایش مناسبات اقتصادی دوجانبه ضروری دانست و از تشکیل گروه دوستی و پارلمانی بوسنی و هرزگوین و ایران خبر داد.

فیلیپویچ ابراز امیدواری کرد که سارایوو بار دیگر شاهد فرود هواپیماهای ایرانی باشد و سرمایه‌گذاری‌های مشترک دو کشور بیش از پیش رشد یابد.

او هم‌چنین با تشریح ساختار مجلس سنا و نمایندگان بوسنی و هرزگوین، چگونگی ترکیب اقوام مسلمان، کروات و صرب را در این مجالس بیان کرد.

دکتر غلامعلی حدادعادل نیز در این دیدار گفت: مردم ایران به مردم بوسنی و هرزگوین احساسات بسیار مثبتی دارند و اخبار و پیشرفت‌های این کشور را با دقت و علاقه پیگیری می‌کنند.

رییس مجلس شورای اسلامی روند بازسازی بوسنی و هرزگوین را پس از دوران جنگ بالکان مثبت ارزیابی کرد و افزود: ما به صراحت اعلام می‌کنیم خواستار زندگی مسالمت‌آمیز میان سه قوم موجود در بوسنی و هرزگوین هستیم و از وحدت آن‌ها برای ایجاد ثبات در این کشور حمایت می‌کنیم.

حدادعادل خاطرنشان کرد: ایران خواهان افزایش سطح روابط اقتصادی با بوسنی و هرزگوین است و تمام تلاش خود را در این زمینه به کار خواهد برد.

وی تصویب چندین موافقتنامه اقتصادی ایران با بوسنی و هرزگوین را نمونه‌ای از اقدامات عملی مجلس شورای اسلامی برای ارتقای همکاری های دو کشور برشمرد.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet