fa, سوریه, مجتبی ذوالنوری, اجلاس آستانهخروجی اجلاس آستانه باید یک طرح اقدام مشترک عملی میان ایران، روسیه و ترکیه باشد/ محو کامل تروریست ها در سوریه هعضوکمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس،گفت:هدف ایران و روسیه محو کامل تروریست ها در سوریه است.2/17/2017 9:37:47 AM2/15/2017 5:28:33 PMIcanahttp://media.icana.ir//Image/2016/03/201603100716992831_Orig.jpghttp://media.icana.ir//Image/2016/03/201603100716992831_Thum.jpgIcana
Icana.ir
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter Telegram
ذوالنوری:

خروجی اجلاس آستانه باید یک طرح اقدام مشترک عملی میان ایران، روسیه و ترکیه باشد/ محو کامل تروریست ها در سوریه هدف تهران و مسکو

سرویس سیاسی
عضوکمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس،گفت:هدف ایران و روسیه محو کامل تروریست ها در سوریه است.
جمعه 29 بهمن 1395 ساعت 09:34
خروجی اجلاس آستانه باید یک طرح اقدام مشترک عملی میان ایران، روسیه و ترکیه باشد/ محو کامل تروریست ها در سوریه هدف تهران و مسکو

مجتبی ذوالنوری در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به برگزاری دور دوم نشست آستانه در مورد صلح در سوریه، گفت: در شرایط کنونی یک رویکرد تقابلی در مقابل نشست آستانه قرار دارد تا با این رویکرد و اقدامات تعامل و همکاری و هماهنگی مثلث ایران،روسیه و ترکیه را تحت تأثیر قرار دهد، به طوری که ترکیه را مانند گذشته به عنوان یک پشتیبان نزدیک از تروریست ها در منطقه نگه داشته و اجازه ندهند که نقش مثبت سه کشور در عرصه صلح سوریه محقق شود.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: در شرایط کنونی مهم ترین هدف نشست آستانه برای سه کشور ایران، روسیه و ترکیه این است که سه کشور تعامل و هماهنگی خود در عرصه سوریه را تحکیم ببخشند.

وی گفت: هدف دوم نشست آستانه رسیدن سه کشور به یک ساختار و اهداف مشترک است، یعنی اینکه ممکن است که نگاه ایران، روسیه و ترکیه در عرصه سوریه متفاوت باشد، به طور مثال شاید ترکیه به دنبال تأثیرگذاری در سوریه و نجات تروریست ها باشد تا از خروج این گروه ها از سوریه جلوگیری کند همچنین با این اقدام به دنبال آن است که همواره سایه سنگین ترور بر سر سوریه نگه دارد تا از این مسئله به عنوان یک اهرم برای کسب جایگاه و قدرت منطقه ای و جلب حمایت غرب و آمریکا استفاده کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، ادامه داد: از طرف دیگر هدف ایران و روسیه محو کامل تروریست ها در سوریه است و دو کشور می گویند که با حفظ و بقای این گروه ها، مشکلات سوریه رفع نخواهد شد و به هر شکلی تروریست ها باید از سوریه خارج شوند و به هر حال گروه های معارض داخلی هم از طریق راه حل سیاسی در جهت تعامل با بشار اسد اقدام کنند.

ذوالنوری افزود: مهم ترین هدف اجلاس آستانه این است که به یک مشترک ایران، رویه و ترکیه برسند، حال با توجه به منافع مشترک سه کشور انتظار است که بخشی از اهداف مشترک محقق شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، ادامه داد: یکی دیگر از اهداف و محورهای اجلاس آستانه، هماهنگی سه کشور ایران، روسیه و ترکیه در اقدامات عملی علیه تروریست ها در سوریه است، زیرا ترکیه ممکن است که بدون هماهنگی با ایران، روسیه و سوریه اقدام به حمله نظامی کند که این مسائل بدبینی مثلث را بیشتر کرده و احساس دولت و ملت سوریه را جریحه دار می کند و قطعا اخلال در توافقات و برنامه پیش روی ایجاد خواهد کرد.

ذوالنوری گفت: به نظر من خروجی اجلاس آستانه باید یک طرح اقدام مشترک میان ایران، روسیه و ترکیه باشد تا تمام محورها و مسائل در آن دیده شود و امیدوارم چنین مسئله محقق شود تا یک اقدام هماهنگ عملی شود.

دور دوم مذاکرات آستانه قرار بود امروز انجام شود که به دلیل تاخیر در ورود هیات های ترکیه و معارضین سوری، با یک روز تاخیر به ۱۶ فوریه موکول شد.

مذاکرات آستانه ابتکار عمل ایران، روسیه و ترکیه برای برقراری صلح در سوریه است و دُور نخست آن در تاریخ ۶ ژانویه در پایتخت قزاقستان برگزار گردید./

پایان پیام

ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

fa Icana

استفاده از این مطالب فقط با ذکر منبع "خانه ملت" مجاز است

Icana.ir ۲۰۱۷ ©

Powerd By : Tasvirnet
PC