هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
ابوترابی در تشریح طرح اصلاح اساسنامه بنیاد شهید:

انتخاب رییس بنیادشهید از جامعه هدف با هدف پاسخگویی به ایثارگران/ تلاش برای رفع سوءمدیریت‌ها

سرویس اجتماعی
عضو کمیسیون شوراهای مجلس از تدوین طرح انتخاب رییس بنیادشهید از جامعه هدف با هدف پاسخگویی به ایثارگران خبر داد.
شنبه 14 اسفند 1395 ساعت 07:25
انتخاب رییس بنیادشهید از جامعه هدف با هدف پاسخگویی به ایثارگران/ تلاش برای رفع سوءمدیریت‌ها عضو کمیسیون شوراهای مجلس از تدوین طرح انتخاب رییس بنیادشهید از جامعه هدف با هدف پاسخگویی به ایثارگران خبر داد. http://cdn.icana.ir/d/019/201606109976416511.jpg انتخاب,رییس,بنیادشهید,از,جامعه,هدف,با,هدف,پاسخگویی,به,ایثارگران/,تلاش,برای,رفع,سوءمدیریت‌ها Icana

ابوالفضل ابوترابی درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اعلام وصول طرح اصلاح اساسنامه بنیاد شهید درصحن علنی مجلس، گفت: دراین طرح پیشنهاد شده در هر شهری یک نفر از فرزند شهید، یک نفر همسرشهید، یک نفر رزمنده، یک نفر آزاده و یک نفر جانباز از جامعه ایثارگران انتخاب شده و این 5 نفر از هر شهرستانی در کل استان جمع آوری شوند، بنابراین به ازای 10 هزار نفر یک شورای عالی ایثارگران با 130 نفر تشکیل می شود.

نماینده مردم نجف آباد، تیران وکرون درمجلس شورای اسلامی، افزود: این شورا دو نفر را به رییس جمهور برای انتخاب معاون به عنوان رییس بنیاد شهید پیشنهاد می‌دهد تا یک نفر بنا به تصمیم رییس جمهور انتخاب شود، متاسفانه درحال حاضرمعاون رییس جمهور در امور ایثارگران به مجلس و به جامعه ایثارگران پاسخگو نیست بنابراین با پیگیری این طرح رییس بنیاد شهید به جامعه ایثارگران پاسخگو می شود.

وی تاکید کرد: ضمن اینکه درحال حاضرمیان جامعه ایثارگران و بنیادشهید مشکلاتی وجود دارد که با اجرای این طرح این مشکلات مرتفع می شود، ضمن اینکه درحال حاضر رییس جمعیت هلال احمر هم به این همین روش انتخاب می شود که می توان برای انتخاب رییس بنیاد شهید هم ازاین روش استفاده کرد.

ابوترابی با بیان اینکه اجرای این طرح هیچ بارمالی برای دولت ندارد، تصریح کرد: درهرشهرستان برای برگزاری انتخابات این موضوع ازبودجه های بنیادشهید استفاده می شود.

وی ادامه داد: به دلیل اینکه رییس بنیادشهید و معاون رییس جمهور به جامعه هدف یعنی ایثارگران پاسخگو نیست؛ می توان با اجرای این طرح سوء مدیریت ها دربنیادشهید را رفع کرد.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی با انتقاد ازاینکه بنیادشهید درحال حاضر از شرایط قابل قبولی برخوردار نیست، گفت: متاسفانه سوء مدیریت ها دربنیادشهید مشکلاتی را برای این نهاد به وجود آورده که باید به نوعی حل شود.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، درجلسه علنی چندی پیش مجلس شورای اسلامی طرح اصلاح اساسنامه بنیادشهید و امور ایثارگران اعلام وصول شد./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر