هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter

انتقاد کواکبیان به عدم تصویب تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره ارزی

سرویس اقتصادی
**"مصطفی کواکبیان" گفت: مخالفت مجلس با تقاضای تحقیق و تفحص از حساب ذخیره‌ ارزی انفعالی بود.
یکشنبه 24 خرداد 1388 ساعت 15:25

به گزارش خبرنگار خانه ملت مصطفی کواکبیان در جمع خبرنگاران  در واکنش به تصویب نشدن طرح تحقیق و تفحص از حساب ذخیره ارزی گفت: اگر مجلس از وظیفه‌ نظارتی خود استفاده نکند، باید پاسخگو باشد.

وی افزود: امروز علی‌رغم این‌که 100 نفر از نمایندگان موافق تقاضای تحقیق و تفحص بودند و به آن رای مثبت دادند، اما در مجموع این تقاضا تعداد لازم برای تصویب در صحن علنی مجلس را نداشت و تصور من این است که این امر قطعا برخورد انفعالی مجلس را می‌رساند.

کواکبیان تصریح کرد: این مخالفت به این معنا بود که مجلس به عنوان نماینده‌ مردم مایل نیستند که بدانند در حساب ذخیره‌ ارزی چه می‌گذرد. در حالیکه‌ همه‌ بحث‌ها این است که حتی یک دلار هم جابجا نشده پس چه اشکالی داشته که از حساب ذخیره‌ ارزی تحقیق و تفحص شود.

وی ادامه داد: نسبت به انفعال هر چه بیشتر مجلس احساس نگرانی می‌کنم.تصور می‌کنم مجلس هشتم قبل از انتخابات اخیر تا حدودی انفعالی برخورد می‌کرد و نگرانی ما این است که پس از این انتخابات دیگر کاملا منفعل شود. بنابراین امیدواریم که چنین چیزی نشود.

کواکبیان خاطر نشان کرد: البته 100 رای موافق نمایندگان برای تحقیق و تفحص از حساب ذخیره‌ ارزی برای ما قابل اعتناست و نشانه‌خوبی است که در مجلس هنوز افرادی هستند که به وظیفه‌ قانونی و ودیعه‌ای که ملت به عنوان امانت به آنان سپرده‌اند، می‌خواهند به خوبی عمل کنند.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000