عید سعید غدیرخم
1388/03/24 13:18:00
سرویس صحن

حسینیان: گروه پیروز با گذشت شهد شیرین عفو را بچشد و بچشاند

**"روح الله حسینیان" با بیان اینکه هیچ شکی نیست که با طرح مسائل اختلافی نباید شیرینی این حماسه بزرگ را در کام مردم تلخ کرد، خاطرنشان ساخت: گروه پیروز با اغماض و گذشت شهد شیرین عفو را باید هم بچشد و هم بچشاند.

متن کامل نطق میان دستور نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلام‌شهر در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی روز یکشنبه به این شرح است:

ای خدای بزرگ نو را بر پیروزی اسلام مستضعفان، اسلام ستیز با مستکبران و اسلام خمینی عبد صالحت سپاس می‌گوییم.

ای درهم شکننده‌ی احزاب، ای لرزاننده‌ی کاخ‌ها و اشرافیت، و ای اشکار کننده‌ی نفاق! تو را بر پیروزی قاطع اسلام ناب و اسلام علوی سپاس می‌گوییم.

ای خدای مهربانی که سی سال تو را تجربه کرده‌ایم و تو ما را از آزمایش کرده‌ای! بارها و بارها حمایت تو را از حق و یاری تو را از مومنین دیده‌ایم، اما باز هنوز قلبمان را رام تو نکرده‌ایم و به اطمینان قلب نرسیده‌ایم به پیشگاه تو عذر تقصیر می‌نهیم و به درگاه تو توبه می‌کنیم.

ای مردم بزرگوار ایران زمین! ای خلاقان روزهای باشکوه خدایی! ای سازندگان زنجیره‌های طلایی 15خرداد،19دی،29 بهمن، 17 شهریور، 22 بهمن، 12 فروردین و سرانجام 22 خرداد! درود خداوند و فرشتگانش بر شما باد.

شما بار دیگر با ابهت تمام و انتخابی قویم، به رخ جهانیان کشیدید که پس از سی سال پایداری همچنان روح امام در کالبدتان دم به دم می‌دمد و به شما شور و نشاط و غرور وعزت می‌دهد.

من به نمایندگی از نمایندگان شما دست یکایک شما را می‌بوسم و با تمام وجود در مقابل‌تان خضوع می‌کنم. اما تو! ای رهبر بزرگ خلق‌های انقلابی، ای خلف صالح خمینی بزرگ! ای پیر فرزانه! تو چه صبورانه اما با صلابت، چه مظلومانه اما با درایت و چه قاطع اما حکیمانه به پیش می‌روی و امت را به سوی جامعه‌ای آرمانی و اللهی گفته شده هدایت می‌کنی.

هیچ شکی نیست که با طرح مسائل اختلافی نباید شیرینی این حماسه بزرگ را در کام مردم تلخ کرد و هیچ شکی نیست که گروه پیروز با اغماض و  گذشت شهد شیرین عفو را باید هم بچشد و هم بچشاند چه این که پیامبر بزرگ اسلام فرمودند: الکریم ادا قدر عفا، بما کرامتان چون به قدرت رسند عفو را سرلوحه‌ی حکومتشان قرار می‌دهند. امام نباید فراموش کرد که عبرت از تجربیات تاریخی یک اصل اصیل اسلامی است و چه زیبا فرمود امام علی(ع): انما الدنیا... غیر و عبر و من عبرها انک تری المغبوط مرحوما: دنیا تحول و دگرگونی و عبرت و پند آموزی است. و از جمله درس‌ها عبرتش این است که افرادی را می‌بینی که روزی جلال و عظمتشان و شک برانگیز بود و روزی قابل ترحم خواهند شد.

شما ای نامزدهای ریاست جمهوری دوره دهم!

انتخابات را با همه تلخی، و شیرینی‌هایش پشت سر گذاشتید و حال وقت آن رسیده که خود به پشت سر خود و آنچه گفته‌اید و کرده‌اید بنگرید. شما همه خود را از اصحاب انقلاب خواندید. شما خود را امین ان امام بزرگوار معرفی کردید و بر آن افتخار کردید. آیا به راستی در عمل نیز به اندیشه و سنت آن پیشوای زاهد و شجاع پایدار ماندید؟

شما به افرادی افتخار کردید و در چنبره‌ی اعضایی قرار گرفتید که سال‌ها و سال‌ها بر کم رنگ کردن ارزش‌های انقلاب پای فشردند. همانهایی که اندیشه‌های امام خمینی(ره) را در محفظه‌های موزه‌های تاریخی می‌انگاشتند و در بزرگ‌ترین جریده‌شان حتی امام حسین(ع) را از توهین فرو نگذاشتند و کربلا و عاشورا را نتیجه‌ی خشونت پیامبر در بدر دانستند. همانهایی که جرایدشان بی‌حرمتی‌ و هتاکی را به جایی رساند که رهبر انقلاب را به فریاد آوردند و رفتار ‌آنها را شارلاتانیزم مطبوعاتی خواندند.

همان‌هایی که بارها و بارها بر سکولاریزه کردن اسلام نوشتند و خطابه ایراد کردند. همانهایی که اسرائیل را به رسمیت شناختند و  آن را مسئله عربی و بی‌ارتباط به آرمان اسلامی انگاشتند. همانهایی که بر تسلیم شدن در مقابل آمریکا زبونانه زاری می‌کردند و به رهبری انقلاب نامه‌ی سرگشاده می‌نوشتند.

همان‌هایی که هشت سال تمام بی‌مهابا ارکان نظام اسلامی را زیر ضربات توهین و تحقیر خود گرفتند در سخت‌ترین شرایط امنیتی ارتش و سپاه را مورد حمله قرار دادند و ارکان نظام را به انتصابی و انتخابی تقسیم کردند و هر چند گاهی بحرانی آفریدند. از درون وزارت کشور عائله‌ی کوی دانشگاه و غائله‌ی خرم آباد را راه انداختند و با یاری استانداری خرم آباد را به آشوب کشاندند. آنهایی که در کنفرانس برلین بر آرمان امام خمینی(ره) یعنی انقلاب اسلامی خندیدند و با دشمن به پایکوبی پرداختند. آنهایی که انقلاب دوم مردم ایران یعنی تسخیر لانه جاسوسی آمریکا را اشتباه خواندند و با باری روزن جاسوس آمریکایی گپ عذرخواهی زدند و چای آشتی نوشیدند و سرانجام با پروژه نظرسازی برای سازمان سیا به جاسوسی مجرم شناخته شدند.

 

آنهایی که توهین کننده به ساحت مقدس اهل بیت را بارها مورد حمایت قرار دادند. کسانی که به جای اندیشه‌ی ناب اسلامی و امام خمینی(ره) چنان مبهوت اندیشه‌های غرب شده بودند که ذکر جامعه مدنیشان به جای جامعه مدینه النبی به آسمان بلند بود.

همانهایی که در کسوت وزارت سال‌ها به آرمان‌های امام خیانت کردند و سرانجام از لندن سر درآوردند. گاه چنان بر سادگی یا تسامح و تصانع شما شگفت زده می‌شدم که نمی‌دانستم چگونه قبول می‌کنید در تبلیغات شما کسانی بر فقر فقیران گریه کنند که در کاخ‌های شمال شهر تهران با اموال برآمده از بیت‌المال بهشت خود را در زمین آفریدند.

برادران انقلابی گذشته!

شما در تحلیلتان سخت در اشتباهید، شما می‌پندارید این افراد بد نام نزد توده‌های مسلمان پایگاه دارند و موجب پیروزی شما می‌شوند. این تذهبون؟؟؟ به خود آیید وبه دامان انقلاب و مردم بازگردید. و بار دیگر وجاهت خود را نزد مومنان جستجو کنید نه بدنامان . اکنون نیز به شما توصیه می‌کنم به خواست مردم دین مدار ایران گردن نهید و بیش از این آب به آسیاب دشمن نریزید و مطمئن باشید نظام اسلامی برای حفظ آرمان‌های خود با هیچ کس مداهنه نخواهد کرد.

البته من از جناب آقای رضایی که سعی کرد گذشته‌ی خود را فراموش نکند و همچنان خود را سردار رضایی و پاسدار جنگجو معرفی می‌کند سپاسگزاری می‌کنم.

سخنی نیز با اصول گرایان مجلس دارم. ما به عنوان اکثریت و فراکسیون اصول گرا در اول تشکیل مجلس تجمع کردیم . عده‌ای از ما با انتقاد از روش مستبدانه گذشته، عده‌ای را به نام هیئت رییسه بر خود منصوب نمودیم اما چه شد؟ فراکسیون اصول گرا ابزاری برای انتخاب اصلاح طلبان و تضعیف اصول گرایان شد. حتی‌المقدور از تشکیل مجمع ممانعت به عمل آمد. در سخت‌ترین لحظات تصمیم‌گیری برای تشکیل مجمع مقاومت صورت گرفت، با فشارهای جانبی هیئت رییسه با تشکیل مجمع موافقت کرد. و سرانجام برای حمایت از دکتر احمدی‌نژاد رای گیری شد و با اکثریت به تصویب رسید. اما هیئت رییسه به‌ بهانه‌ی جمع‌آوری امضا برای احمدی‌نژاد از صدور بیانیه خودداری کرد و با پیگیریهای بعدی، زمانی بیانیه صادر کرد که نه تاثیری برانگیخت و نه تحسینی را موجب شد. و نمایندگان را در مقابل انتقاد‌های بی‌امان امت حزب‌ا.. قرارداد. در این مدت ترجیع بند همه‌ی انتقادات بی‌تفاوتی مجلس در نبرد دو جریان فکری بود که البته حمایت بیش از دویست نفر از نمایندگان با امضاء و نام، مرهمی برخواست مردم انقلابی بود.

اما سخنی با آیت ا.. هاشمی؛ جناب آقای هاشمی ! هیچ کس سوابق انقلابی شما را فراموش نمی‌کند. شما از یاران با استقامات امام بودید. شما امید انقلابیون خط امام بودید . اکنون نیز آرزوی همه‌ی ما همین است که هاشمی همیشه هاشمی باشد . اما شما نگاه کنید اکنون با چه کسانی متحد شده‌اید، همان‌هایی که تا دیروز شما را عالی جناب سرخ پوش و عالی‌ جناب خاکستری می‌نامیدند و لحظه‌ای در بدنام کردن شما کوتاهی نکردند.

آقای هاشمی یک روز همه دشمنان داخلی  و خارجی علیه شما فضا سازی می‌کردند ولی مردم با شعارهای کوبنده پاسخ آنها را می‌دادند و هیچ کس هیچ ذهنیتی به شما پیدا نمی‌کرد؛ اما چه شده که امروز بسیاری از دوستان سابفتان بیشتر مشکلات را به شما نسبت می‌دهند. اگر جنابعالی از بدو حکومتتان وقتی هواپیمای جت را برای تمرین در اختیار آقازاده تان قرار نمی‌دادید و اگر زمانی که همسرتان ضیافتی برای همسران سفرا برقرار نمی‌کرد و اگر هنگام سفرهای ماموریتی ده‌ها تن از اعضای خانواده خود را بر بیت‌المال تحمیل نمی‌کردند و اگر همان روزها نصیحت خیرخواهان و انتقاد بدخواهان که روش شما را بازگشت ولایت‌عهدی و ملکه‌ای و خاندانی خواندند توچه می‌فرمودید وضع به ایجا کشیده نمی‌شد ! ای کاش این قدر سرنوشت خود را با فرزندانتان گره نمی‌زدید و مانند امام تصریح می‌کردید که اگر احمد را بگیرند و بکشند هم من حرف نمی‌زنم در آن صورت وضع فرق می‌کرد.

اینجانب به عنوان یکی از مریدان شما خاضعانه از شما می‌خواهم در زندگی و منش و اطرافیان و فرزندان و نزدیکان خود تجدید نظر کنید و به یک آیه توجه کنید که در آن صورت همه چیز درست ‌می‌شود: قل ان کان ابائکم و ابنائکم و ازواجکم و عشیرتکم و اموال اغترفتموها و تجارت تخشون کسادها احب الیکم من ا.. و رسول و جهاد فی سبیله فتربصو حتی یاتی‌ا.. بامره.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet