هدر اصلی
1386/07/22 15:11:00
سرویس صحن

نطق پیش از دستور اسماعیل گرامی مقدم

گرامی مقدم در نطق پیش از دستور خود از نطق‌های برخی نمایندگان انتقاد کرد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، اسماعیل گرامی‌مقدم، سومین ناطق پیش از دستور جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی گفت: اکنون پس از گذشت 2 سال از عمر دولت، نقد آن نامنصفانه نبوده و از اتهامات سیاسی‌کاری به دور است و بعکس دفاع مطلق و غیر منطقی از عملکرد دولت خاستگاه سیاسی خواهد داشت، همان اتفاقی که از سوی هیأت‌رئیسه محترم هر روزه در تطهیر یکسره دولت شاهد هستیم.

وی افزود: همکاران عزیز می‌دانند که محور همه نطقها و متنهای اصلاح‌طلبان مجلس هفتم در یکسال گذشته چنین بوده است:

1 ـ با همه امتیازات خوبی که سفرهای استانی ازجمله ملاقات رودررو با مردم، ایرادات اجرایی و کارشناسی فراوانی مانند حذف سفرهای تخصصی وزراء به استانها، مجهول بودن منابع و غیر تخصصی بودن مصارف و نیز غیر کارشناسی بودن مصوبات تأکید شده است.

2 ـ انحراف و عدول مکرر تصمیمات دولت از قانون برنامه چهارم و سند چشم‌انداز بیست‌ساله.

3 ـ تصمیمات غیر کارشناسی و خلق‌الساعه که منجر به افزایش سرسام‌آور گرانی و تورم بویژه در بخشهای مسکن، کالاهای اساسی و خدمات شده است.

4 ـ حذف گسترده و بی‌سابقه مدیران باتجربه کشور و گماردن نیروهای فاقد سابقه و تجربه کافی که خود دولت در میانه راه ناچار به کنار گذاشتن آنها شده است و مانند تعویض برخی از وزراء و استانداران، انتظار است حامیان دولت با رویکردی منطقی و پذیرش جدال احسن که توصیه قرآن کریم است به دفاع از عملکرد دولت بپردازند و جاهایی که لازم است، خطاها و اشتباهات خود را بپذیرند، نه اینکه با اتهام‌زنی بخواهند منتقدان و اصلاح‌طلبان را وادار به سکوت کنند و یا اینکه آنها را متهم به پول گرفتن از آمریکا و تشکیل کمیته خرابکاری کنند.

نماینده بجنورد، جاجرم، مانه و سملقان ادامه داد: دوستانی که مدعی اصولگرایی هستند باید بدانند کمترین شرط اصولگرایی رعایت اخلاق دینی و انسانی است که بارها مورد تأکید مقام معظم رهبری در رقابتهای انتخاباتی و سیاسی بوده است. نطقهایی که سراسر اتهامات کذب و توهین به یک جریان فکری که با رأی قاطع مردم در برهه‌ای مدیریت کشور را برعهده داشته است، چه نسبت و نشانی با اصولگرایی دارد. لابد دوستانی که مردم به آنها رأی می‌دهند، رأی مردم را محترم می‌شمارند و زمانی که رقبای آنان رأی می‌آورند، رأی آنان را فاقد مشروعیت می‌دانند. آیا نسبت دادن اصلاح‌طلبان داخل و خارج مجلس که عمدتاً از خانواده شهداء و ایثارگران و جانبازان دفاع مقدس هستند، با دشمن، آب به آسیاب دشمن ریختن نیست؟

وی افزود:‌ در یکی از نطقها که خطاهای اصلاح‌طلبان بر شمرده شد، به یک نمونه از برنامه اقتصادی در افزایش قیمت بنزین تا 600 تومان اشاره گردید و دهها مصوبه ارزشمند مانند قانون سرمایه‌گذاری خارجی، شفافیت اعتبارات نفتی، اصلاح قانون مالیات، قانون تجمیع عوارض و غیره نادیده گرفته شد، درحالیکه برنامه منظم افزایش تدریجی بنزین از قانون اول تا پایان برنامه سوم قیمت بنزین را از 50 ریال به 800 ریال می‌رسانید و مقرر گردیده بود تا در طول برنامه چهارم به قیمت پایه خلیج‌فارس دست یابیم که بر طبق برنامه اکنون قیمت بنزین باید بین 180 تا 200 تومان می‌گردید. حال از مردم می‌پرسیم قیمت بنزین 180 تومان که برنامه اصلاح‌طلبان بود بهتر است یا سهمیه‌بندی بنزین که طرح اصولگرایان است؟ و قضاوت را به آنان واگذار می‌کنیم. آیا سیاست تثبیت قیمت به کنترل تورم انجامید یا خط فقر را افزایش داد؟ قیمت مسکن که می‌گویید از دولت گذشته به ارث رسیده است، چگونه در این 2 سال که تمامی اختیارات در مجلس و دولت با شماست، قیمت مسکن نه‌تنها کنترل نشد، که افزایش 3 برابری داشت، بنحوی که امروزه یک کارمند با مدرک دکترا برای مسکن‌دار شدن 30 سال باید حقوق خود را پس‌انداز کند. اینها آثار تصمیمات غیر کارشناسی دولت جناب آقای احمدی‌نژاد بود.

گرامی مقدم گفت: آیا نقدهای منصفانه و دلسوزانه بنفع نظام است یا سکوت و عدم اصلاح امور؟ سؤال می‌کنیم با این 120 میلیارد دلار درآمدهای نفتی طی 2 سال گذشته چه بهبودی در وضعیت اقتصادی کشور رخ داده است؟ با ادعاها و نطقهایی که به درد زمان پیش از حاکمیت یک دست شدن می‌خورد و یا به تبلیغ صدا و سیما مردم احساس نمی‌کنند که وضعیت آنها بهتر شده است، بلکه مردم با قدرت خرید جیبشان می‌فهمند که اوضاع اقتصادی آنان در دولت اصلاحات بهتر بوده یا در دولت اصولگرایان.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet