Icana.ir
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter Telegram
فرهنگی پس از قرائت گزارش آتش سوزی پتروشیمی بوعلی سینا ماهشهر:

قوه قضائیه باید مسئول حادثه آتش سوزی پتروشیمی بوعلی را تعیین کند

سرویس صحن
نماینده مردم تبریز در مجلس خواهان تعیین عاملان حادثه آتش سوزی پتروشیمی بوعلی شد.
یکشنبه 22 اسفند 1395 ساعت 11:40
قوه قضائیه باید مسئول حادثه آتش سوزی پتروشیمی بوعلی را تعیین کند نماینده مردم تبریز در مجلس خواهان تعیین عاملان حادثه آتش سوزی پتروشیمی بوعلی شد. http://media.icana.ir/Image/2016/12/201612103004557469_Thum.jpg قوه,قضائیه,باید,مسئول,حادثه,آتش,سوزی,پتروشیمی,بوعلی,را,تعیین,کند Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، محمدحسین فرهنگی در نشست علنی امروز (یکشنبه، 22 اسفندماه) مجلس شورای اسلامی، پس از قرائت گزارش کمیسیون انرژی در رابطه با حادثه آتش سوزی پتروشیمی بوعلی ماهشهر گفت: لازم است در سوانح مسئولیت ها توسط قوه قضائیه با توجه به قانون جدید مجازات اسلامی مشخص شود.

نماینده مردم تبریز درمجلس شورای اسلامی گفت: هر اتفاق یا مسئله ای که آثار اقتصادی و جانی داشته باشد باید توسط قوه قضائیه مورد بررسی قرار گیرد و ما نباید به سراغ آخرین مقصر برویم.

وی در ادامه افزود: هر حادثه ای که به جان و مال مردم خسارت وارد کند قوه قضائیه موظف است که تا لحظه آخر آن را بررسی کرده و مسئولیت ها را تعیین کند.

فرهنگی گفت: در یکی از علل چنین حوادثی می توان به عدم احساس مسئولیت بخش خصوصی اشاره کرد.

وی تصریح کرد: برخی مدیران به این بنگاه های تولیدی ظاهراً خصوصی که اتفاقا خصوصی هم اداره نمی شوند؛ به عنوان حیات خلوت خود نگاه می کنند.

این نماینده مجلس دهم گفت: بخش خصوصی اگر خصوصی باشد به دنبال سود است ولی این موضوع زمانی که جنبه عمومی پیدا کند منفعت طلبی تشدید می شود.

وی تاکید کرد: در حادثه آتش سوزی پتروشیمی بوعلی ماهشهر موضوعاتی نظیر ایمنی و پدافند غیرعامل به  عنوان اولویت مورد توجه قرار نگرفته بود.

فرهنگی گفت: مدیرانی که ارقام نجومی حقوق می گیرند احساس مسئولیت نمی کنند و همین مسئله حادثه ساز می شود.

وی گفت: عدم نظارت کیفی و کمی موجب تشدید ناایمنی و وقوع حوادثی نظیر حادثه آتش سوزی پتروشیمی بوعلی ماهشهر می شود.

عضو کمیسیون بودجه و محاسبات مجلس گفت: نباید به سراغ آخرین مقصر رفت و باید پیشگیری را با آزمایش و آموزش در دستور کار قرار داد.

وی درپایان گفت: نیازمند اقداماتی هستیم که بالاتر از سطح فعلی برای ایمنی توسط دولت دنبال شود و مجلس نیز باید اقدامات جدی تری انجام دهد./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

استفاده از این مطالب فقط با ذکر منبع "خانه ملت" مجاز است

Powerd By : Tasvirnet
PC