fa , علی کرد لزوم خودداری مسافران نوروزی از رهاسازی زباله در طبیعت/مخازن زباله در تمامی مناطق گردشگرپذیر تعبیه شود عضو کمیسیون اجتماعی با تاکید بر لزوم خودداری مسافران نوروزی از رهاسازی  زباله در طبیعت، گفت: دفع غیراصولی و رهاسازی زباله ها سلامتی مردم و طبیعت را تهدید می کند. 3/19/2017 9:38:07 AM 3/15/2017 10:46:43 AM Icana http://media.icana.ir//Image/2017/03/201703105167633850_Orig.jpg http://media.icana.ir//Image/2017/03/201703105167633850_Thum.jpg Icana
Icana.ir
پنج‌شنبه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۲۶
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter Telegram
کرد:

لزوم خودداری مسافران نوروزی از رهاسازی زباله در طبیعت/مخازن زباله در تمامی مناطق گردشگرپذیر تعبیه شود

سرویس اجتماعی
عضو کمیسیون اجتماعی با تاکید بر لزوم خودداری مسافران نوروزی از رهاسازی  زباله در طبیعت، گفت: دفع غیراصولی و رهاسازی زباله ها سلامتی مردم و طبیعت را تهدید می کند.
شنبه 28 اسفند 1395 ساعت 10:55
لزوم خودداری مسافران نوروزی از رهاسازی زباله در طبیعت/مخازن زباله در تمامی مناطق گردشگرپذیر تعبیه شود

علی کرد در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، بر لزوم خودداری مسافران نوروزی از رهاسازی زباله در طبیعت تاکید کرد و افزود: دفع غیراصولی زباله ها آلودگی سفره های آب زیرزمینی، تجمع جوندگان، حشرات و آلودگی آب و خاک را به دنبال دارد.

نماینده مردم خاش و میرجاوه در مجلس شورای اسلامی، با یادآوری اینکه یکی از اصول مهم در زمینه حفظ و ارتقای سلامت افراد جامعه جمع آوری، انتقال و دفع بهداشتی زباله‌ها است، تصریح کرد:  جمع آوری و دفع بهداشتی زباله‌ها از وظایف قانونی شهرداری‌ها است؛ متاسفانه رهاسازی زباله در ایام شلوغ سال مانند نوروز معضلی جدی است که علاوه بر نازیبا کردن چهره طبیعت، موجبات تخریب و آلودگی محیط زیست را فراهم  می‌کند.

وی با بیان اینکه رهاسازی زباله در طبیعت موجب تخریب محیط زیست و نابودی محیط زیست به نابودی بشریت ختم می شود، ادامه داد: بهتر است فرهنگسازی مناسبی در این رابطه انجام شده و رسانه‌ها و صدا وسیما بیشتر به این موضوع بپردازند زیرا معضل پسماند و زباله از مهمترین معضلات کشور بوده و دفع غیراصولی و رهاسازی آن سلامتی مردم و طبیعت را تهدید می کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، بر لزوم تعبیه مخازن زباله در تمامی مناطق شلوغ و گردشگر پذیر تاکید کرد و گفت: مسافران نوروزی باید از رهاسازی زباله در جنگل، طبیعت، کنار ساحل و رودخانه ها خودداری کرده و زباله ها را در مخازن زباله قرار دهند تا ماموران شهرداری آنها را جمع آوری و دفع کنند.

کرد با بیان اینکه رهاسازی زباله در طبیعت از نظر انسانی و شرعی اقدامی مذموم شمرده می‌شود، تصریح کرد: رهاسازی زباله خطر انتقال بیماری ها را افزایش داده و خسارات زیادی را متوجه محیط زیست و انسان می کند.

نماینده مردم خاش و میرجاوه در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه ماموران شهرداری باید پلاستیک زباله در اختیار مسافران نوروزی قرار داده تا زباله ها را در طبیعت رها نکنند و همچنین با نصب بیلبوردهایی در ورودی شهرها و مراکز تفریحی و گردشی حفظ طبیعت و خودداری از رهاسازی زباله را به تصویر بکشد./

پایان پیام

کلید واژه ها

ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

fa Icana

استفاده از این مطالب فقط با ذکر منبع "خانه ملت" مجاز است

Icana.ir ۲۰۱۷ ©

Powerd By : Tasvirnet
PC