هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
رضیان:

هشدار نسبت به انقراض نسل برخی آبزیان دریای خزر/مباحث زیست محیطی در پیمان های کشورهای حاشیه خزر مغفول مانده است

سرویس اجتماعی
نماینده مردم قائمشهر در مجلس با هشدار نسبت به انقراض نسل برخی آبزیان دریای خزر، گفت: باید پیمان زیست محیطی میان کشورهای حاشیه خزر منعقد و عملیاتی شود.
جمعه 11 فروردین 1396 ساعت 11:25
هشدار نسبت به انقراض نسل برخی آبزیان دریای خزر/مباحث زیست محیطی در پیمان های کشورهای حاشیه خزر مغفول مانده است نماینده مردم قائمشهر در مجلس با هشدار نسبت به انقراض نسل برخی آبزیان دریای خزر، گفت: باید پیمان زیست محیطی میان کشورهای حاشیه خزر منعقد و عملیاتی شود. http://cdn.icana.ir/d/019/201606105425667188.jpg هشدار,نسبت,به,انقراض,نسل,برخی,آبزیان,دریای,خزر/مباحث,زیست,محیطی,در,پیمان,های,کشورهای,حاشیه,خزر,مغفول,مانده,است Icana

عبدالله رضیان در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با هشدار نسبت آلودگی دریای خزر با یادآوری امضای پروتکل همکاری زیست محیطی میان کشورهای همسایه دریای خزر، گفت: مساله زیست محیطی دریای خزر باید به عنوان یک دستور کار مطرح و مورد بررسی قرار گیرد.

نماینده مردم قائمشهر، سوادکوه و جویبار در مجلس شورای اسلامی، با انتقاد از اینکه سه استان شمالی کشور نقش زیادی در آلودگی دریای خزر داشته و نکات زیست محیطی را رعایت نمی‌کنند، تصریح کرد: متاسفانه سیستم مناسبی برای جمع آوری زباله وجود ندارد بنابراین زباله ها از رودخانه ها وارد دریا شده به گونه ای که سواحل دریای خزر مملو از زباله است.

وی از بی توجهی سازمان حفاظت محیط زیست نسبت به معضل زباله استان های شمالی انتقاد کرد و افزود: متاسفانه عملکرد سازمان محیط زیست در این رابطه قابل قبول نبوده به طوریکه نتوانسته این معضل را مدیریت کند، هم اکنون دپوی زباله شهرستان بابلسر در کنار دریا انجام می شود که این موضوع حیات دریا را تهدید می کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با ابراز تاسف از اینکه زباله های قائم شهر به صورت دپو شده در کنار رودخانه تالار انباشت می شود، تصریح کرد: متاسفانه انباشت زباله در کنار ساحل تشدید آلودگی دریا را به همراه داشته است.

وی با انتقاد از اینکه مسافران نکات زیست محیطی را رعایت نکرده و با رهاسازی زباله در کنار ساحل آلودگی زیست محیطی ایجاد می‌کنند،گفت: متاسفانه متولیان نیز هیچ گونه توجهی به تعبیه مخزن های زباله در کنار ساحل ندارند.

نماینده مردم قائم شهر، سوادکوه و جویبار در مجلس دهم، با یادآوری اینکه دپوی زباله کنار ساحل و همچنین رهاسازی زباله از سوی مسافران نتیجه ضعف مدیریت سازمان حفاظت محیط زیست و شهرداری ها است، گفت: اگر سازمان محیط زیست و شهرداری ها  از دپوی زباله در کنار ساحل جلوگیری و همچنین نسبت به تعبیه مخازن زباله کنار ساحل اقدام کنند و نظارت موثری را بر این امر داشته باشند بی شک معضل زباله تا حدودی رفع می شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، با انتقاد از اینکه نسل برخی آبزیان خزر به دلیل آلودگی در خطر انقراض قرار دارند، گفت: طبق بررسی ها صید ماهی سفید نسبت به گذشته کاهش یافته و همچنین به دلیل آنکه ماهی کفال نسبت به آلودگی حساس است از این رو صید این گونه نیز کاهش یافته است این در حالی است که در 10 سال گذشته تعداد این ماهی ها بسیار قابل توجه بوده است.

رضیان ادامه داد: با این اوصاف می توان نتیجه گرفت که نسل بسیاری از آبزیان مانند فوک خزر و ماهیان استخوانی به دلیل آلودگی دریای خزر رو به انقراض است به گونه ای که حتی لاشه هایی از آبزیان در کنار دریا مشاهده می شود.

نماینده مردم در مجلس دهم، بر لزوم رفع مشکلات زیست محیطی دریای خزر تاکید کرد و گفت: متاسفانه استان های شمالی به هیچ وجه دستورالعمل های زیست محیطی را رعایت نمی‌کند و با بی توجهی به آلودگی دریای خزر دامن می زنند.

نماینده مردم قائمشهر، سوادکوه و جویبار در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه آلودگی نفتی دریای خزر  بیشتر از سوی کشورهای روسیه، آذربایجان، ترکمنستان و  قزاقستان صورت می گیرد، ادامه داد: باید پیمان زیست محیطی میان کشورهای حاشیه خزر منعقد و عملیاتی شود؛ البته در رابطه با تعیین مرزهای بین‌المللی در دریای خزر جلسات مختلفی برگزار و مصوبات زیادی در این رابطه به تصویب رسید اما به نظر می رسد بحث‌های محیط زیستی در چنین پیمان هایی مغفول مانده است./ 

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر