هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
ذوالقدر در دیدار بارییس هیئت پارلمانی اعزامی بوتان:

ایجاد گروه دوستی پارلمانی ایران و بوتان به ارتقای همکاری ها دو جانبه منتهی می شود

سرویس بین الملل
سیده فاطمه ذوالقدر در دیدار با رییس هیئت پارلمانی اعزامی بوتان بر لزوم بازگشایی سفارتخانه در دو کشور و ایجاد گروه دوستی که سبب تعمیق روابط در سطح پارلمان ها می شود،تاکید کرد.
پنج‌شنبه 26 اسفند 1395 ساعت 12:46
ایجاد گروه دوستی پارلمانی ایران و بوتان به ارتقای همکاری ها دو جانبه منتهی می شود سیده فاطمه ذوالقدر در دیدار با رییس هیئت پارلمانی اعزامی بوتان بر لزوم بازگشایی سفارتخانه در دو کشور و ایجاد گروه دوستی که سبب تعمیق روابط در سطح پارلمان ها می شود،تاکید کرد. http://cdn.icana.ir/d/019/201703103427129132.jpg ایجاد,گروه,دوستی,پارلمانی,ایران,و,بوتان,به,ارتقای,همکاری,ها,دو,جانبه,منتهی,می,شود Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،سیده فاطمه ذوالقدر در دیدار با رییس هیئت پارلمانی اعزامی بوتان به اسلام آباد، گفت:در حاشیه این کنفرانس ها و جلسات کشورهای مختلف می توانند نشست های خوبی برای افزایش روابط با سایر کشورها داشته باشند.
نماینده مردم تهران،ری،شمیرانات،اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی،افزود:این نخستین دیدار هیئت پارلمانی ایران با کشور بوتان است و از این فرصت ها باید برای تعامل و همفکری بیشتر و همچنین تحکیم روابط استفاده کرد.
ذوالقدر در این نشست با اشاره به اینکه در دو ماه آینده نشست کمیته فرهنگی مجمع بین المجالس آسیایی در کشور بوتان برگزار می شود،ادامه داد:اطلاعاتی راجع به پارلمان این کشور،چگونگی تشکیل پارلمان و نقش احزاب در پارلمان و کمیسیون ها اخذ شد، ایران به گسترش روابط سیاسی و اقتصادی علاقه مند است.
وی همچنین در این دیدار بر لزوم بازگشایی سفارت،ارتباط از طریق پارلمان ها و ایجاد گروه دوستی که سبب تعمیق روابط در سطح پارلمان ها می شود،تاکید کرد.
رئیس هیئت پارلمانی بوتان ضمن ابراز خشنودی از این دیدار از نقش ایران در برپایی چنین جلساتی و اداره خوب دبیرخانه مجالس آسیایی تشکر کرد.
وی از نقش ایران در صلح و دوستی و تقارب کشورهای آسیایی تقدیر کرد و افزود:ایران در زمینه های مختلف سیاسی،اقتصادی و فرهنگی قطعنامه های خوبی تهیه کرده که به ایجاد صلح و ثبات در منطقه آسیا منجر شده است.
رییس هیئت پارلمانی بوتان در تشریح شکل گیری پارلمان کشورش ادامه داد:پارلمان کسور بوتان نوپا است و از سال ٢٠٠٨ با دو پارلمان به فعالیت خود ادامه می دهد،که یک پارلمان شورای محلی و یک پارلمان ملی است،که کمیسیون ها و احزاب مختلفی در این پارلمان ها فعالیت می کنند.
وی یادآور شد:پارلمان شورای محلی ١١ کمیسیون دارد که کمیسیون سیاست خارجی،محیط زیست،بودجه،اقتصادی و... از جمله این کمیسیون ها است.

دعوت هیئت پارلمانی بوتان از دکتر لاریجانی برای حضور در کمیته فرهنگی مجالس آسیایی
‏رییس هیئت پارلمانی بوتان بر گسترش روابط سیاسب در سطوح بالا بین دو کشور ابراز تمایل کرد و افزود:از دکتر لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی برای حضور در کمیته فرهنگی مجالس آسیایی دعوت شد و خواستار تشکیل گروه دوستی پارلمانی بین دو کشور شد.
وی قبول دعوت دکتر لاریجانی برای شرکت در کمیته فرهنگی مجمع بین المجالس را مایه ی افتخار کشور خود دانست.
گفتنی است، هییت پارلمانی ایران در این دیدار اعلام کرد که دعوت این هیئت را به اطلاع رییس مجلس شورای اسلامی می رسانند و از گسترش روابط در سطوح بالا استقبال می کنند./

پایان پیام

 


پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر