fa , فریدون حسنوند, رییس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی حسنوند: فرماندهی ستاد اقتصاد مقاومتی باید از ظرفیت های سه قوه استفاده کند/هر ایرانی باید گامی در جهت تولید ثرو رییس کمیسیون انرژی مجلس، گفت:امروز از ظرفیت و توان قوا، اقشار و دستگاه های مختلف برای تحقق اقتصاد مقاومتی استفاده نشده و فرماندهی ستاد اقتصاد مقاومتی باید از تمامی ظرفیت های سه قوه استفاده کند. 3/20/2017 5:05:33 PM 3/20/2017 4:36:40 PM Icana http://media.icana.ir//Image/2016/08/201608106772771923_Orig.jpg http://media.icana.ir//Image/2016/08/201608106772771923_Thum.jpg Icana
Icana.ir
جمعه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۳۲
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter Telegram
/سال "اقتصاد مقاومتی: تولید - اشتغال"/

حسنوند: فرماندهی ستاد اقتصاد مقاومتی باید از ظرفیت های سه قوه استفاده کند/هر ایرانی باید گامی در جهت تولید ثروت ملی بر دارد

سرویس اقتصادی
رییس کمیسیون انرژی مجلس، گفت:امروز از ظرفیت و توان قوا، اقشار و دستگاه های مختلف برای تحقق اقتصاد مقاومتی استفاده نشده و فرماندهی ستاد اقتصاد مقاومتی باید از تمامی ظرفیت های سه قوه استفاده کند.
دوشنبه 30 اسفند 1395 ساعت 17:04
حسنوند: فرماندهی ستاد اقتصاد مقاومتی باید از ظرفیت های سه قوه استفاده کند/هر ایرانی باید گامی در جهت تولید ثروت ملی بر دارد

فریدون حسنوند در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به نامگذاری سال 96 از سوی مقام معظم رهبری به نام اقتصاد مقاومتی؛ تولید-اشتغال، گفت:فرمایشات مقام معظم رهبری و پیام های نوروزی ایشان درباره شعار سال برخاسته از وجود واقعیت های جامعه و شرایط کشور است و آنچه که نیاز جامعه بوده در پیام نوروزی ایشان متبلور است.

نماینده مردم اندیمشک در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه ممقام معظم رهبری به درستی موضوع اقتصاد مقاومتی را به عنوان یک اصل و ضرورت در حوزه تولید و فرصت شغلی مطرح کردند، افزود:طبعا در حوزه بخش های مختلف به ویژه حوزه نفت، سدها و نیروگاه های وزارت نیرو ظرفیت ها و پتانسیل های بسیار زیادی وجود دارد، که با اتکاء بر توانمندی داخلی، فکر و خلاقیت ایرانی و استفاده از سرمایه های داخلی در حوزه تولید بیشتر و ایجاد فرصت بیشتر گام برداشت.

صنعت نفت باید به سمت تولید فرآورده های نفتی و  پتروشیمی حرکت کند

حسنوند با اشاره به اینکه صنعت نفت باید به سمت تولید فرآورده های نفتی و  پتروشیمی حرکت کند، ادامه داد:باید از خام فروشی مواد اولیه در صنعت نفت، گاز و پتروشیمی جلوگیری کرد، که این موضوع می تواند در صرفه جویی ارزی، ایجاد فرصت های شغلی، افزایش تولید، عدم وابستگی به خارج و وابستگی سایر کشورها به تولیدات داخلی ایران موثر باشد.

وی یادآور شد: سرمایه گذاری در انرژی های نو می تواند یکی از فرصت هایی باشد که به توانمندی ایرانی و استفاده از ظرفیت های داخلی در تولید برق، صادرات آن، ایجاد نیروگاه هایی مختص به برخی شهرک های صنعتی کمک کند.

هر ایرانی باید گامی در جهت تولید ثروت ملی بر دارد

حسنوند با بیان اینکه باید با توان، پتانسیل داخلی و استفاده از تکنولوژی های روز در بخش میادین مشترک از ظرفیت های شغلی در این بخش استفاده کرد، افزود:هر ایرانی باید گامی در جهت تولید ثروت ملی بر دارد، تا شاید گام کوچکی در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی باشد و اقتصاد مقاومتی به معنای استفاده از امکانات، مدیریت و نیروهای خوب و متخصص است.

وی ادامه داد:اقتصاد مقاومتی یعنی ایستادگی محکم و استوار در برابر نوسانات سیاسی و اقتصادی دنیا، برطرف کردن نیازهای داخلی و افزایش صادرات است، که به تعریف جدیدی در اذهان، افکار و برنامه های مسئولان کشور نیازمند است.

امروز از ظرفیت و توان قوا، اقشار و دستگاه های مختلف برای تحقق اقتصاد مقاومتی استفاده نشده است

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه فرماندهی قرارگاه و ستاد اقتصاد مقاومتی باید از تمامی ظرفیت های سه قوا و تمام سرمایه گذاران داخلی استفاده کند، اظهار کرد:امروزه علی رغم طراحی و برنامه ریزی صورت گرفته نتوانسته ایم، از ظرفیت ها و استعدادهای داخلی در بخش سرمایه گذاری در معادن و میادین استفاده کنیم.

رییس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد:اگر عزم و اراده ای ملی برای تحقق اقتصاد مقاومتی و تولید ملی تعریف شود، قطعا بخش زیادی از مشکلات کشور رفع می شود، اما امروز از ظرفیت و توان قوا، اقشار و دستگاه های مختلف استفاده نشده است./

پایان پیام

ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

fa Icana

استفاده از این مطالب فقط با ذکر منبع "خانه ملت" مجاز است

Icana.ir ۲۰۱۷ ©

Powerd By : Tasvirnet
PC