انتخابات ریاست جمهوری
1386/07/23 10:54:00
سرویس کمیسیون ها

لایحه معافیت آموزش و پرورش از پرداخت هزینه های ثبتی تصویب شد

لایحه معافیت وزارت آموزش و پرورش از پرداخت هزینه های ثبتی در کمیسیون آموزش و تحقیقات تصویب شد.

حسین امیری خامکانی در گفتگو با خانه ملت، اظهار داشت: در جلسه روز یکشنبه کمیسیون آموزش و تحقیقات طرح اصلاح بند (الف) ماده 49 قانون برنامه چهارم توسعه مورد بحث و بررسی قرار گرفت و به تصویب رسید.

وی افزود: براساس بند (الف) ماده 49 دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی دولتی و فرهنگستان های تخصصی که از شورای گسترش آموزش عالی و وزارتخانه های علوم و بهداشت دارای مجوز هستند می توانند طبق مقررات اداری مالی و استخدامی خاص خودشان که مصوب هیات های امنا است اداره شوند.

امیری خاطرنشان کرد: طرح مذکور می گوید که هر مرکز علمی تحقیقاتی دیگری که بخواهد مشمول بند (الف) ماده 49 قانون برنامه چهارم بشود باید به تصویب مجلس برسد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات متذکر شد: در این جلسه همچنین لایحه معافیت آموزش و پرورش از پرداخت هزینه های ثبتی بررسی و تصویب شد.

وی افزود: در ماده واحده این لایحه آمده است که وزارت آموزش و پرورش و کلیه سازمان های وابسته آن تا 5 سال از پرداخت هرگونه وجه برای ثبت و صدور سند املاک معاف هستند.

امیری تصریح کرد: در حال حاضر آموزش و پرورش دارای 110 هزار ملک است که 85 هزار ملک سند ندارد و 20 هزار ملک دارای سند بوده اما این اسناد به نام آموزش و پرورش نیست.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet