هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
زارع:

ارایه مجوز به موسسه کاسپین بدون پشتوانه کارشناسی و مالی صورت گرفته است/بانک مرکزی پاسخگوی سپرده گذاران باشد

سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، با تاکید بر اینکه ارایه مجوز به موسسه کاسپین بدون پشتوانه کارشناسی و مالی صورت گرفته است، گفت: در خصوص این پرونده مردم فریب اعتماد به بانک مرکزی و مجوز رسمی آن را خورده اند.
دوشنبه 21 فروردین 1396 ساعت 11:42
ارایه مجوز به موسسه کاسپین بدون پشتوانه کارشناسی و مالی صورت گرفته است/بانک مرکزی پاسخگوی سپرده گذاران باشد عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، با تاکید بر اینکه ارایه مجوز به موسسه کاسپین بدون پشتوانه کارشناسی و مالی صورت گرفته است، گفت: در خصوص این پرونده مردم فریب اعتماد به بانک مرکزی و مجوز رسمی آن را خورده اند. http://cdn.icana.ir/d/019/201606104067241348.jpg ارایه,مجوز,به,موسسه,کاسپین,بدون,پشتوانه,کارشناسی,و,مالی,صورت,گرفته,است/بانک,مرکزی,پاسخگوی,سپرده,گذاران,باشد Icana

رحیم زارع در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از بلاتکلیفی سپرده گذاران موسسه مالی کاسپین، گفت: اینکه موسسه مالی مجاز نیز به سرنوشت موسسه مالی غیرمجاز دچار شود اهمال بانک مرکزی در نظارت ها را نشان می دهد.

نماینده مردم آباده و بوانات در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه مردم به اعتبار مجوز دار بودن موسسه مالی کاسپین نزد آن سپرده گذاری کرده اند، افزود: در خصوص این موسسه مردم مقصر نبوده بلکه فریب اعتماد به مجوز این بانک را خورده اند.

 

ارایه مجوز به موسسه کاسپین اشتباه محرز بانک مرکزی بود

وی با تاکید بر اینکه دولت باید طبق قانون تنظیم بازار غیرمتشکل پولی نسبت به ساماندهی موسسات مالی و اعتباری اقدام کند، گفت: ارایه مجوز به موسسه مالی کاسپین بدون در نظر گرفتن صلاحیت های آن اشتباه محرزی از سوی بانک مرکزی است.

زارع ادامه داد: طبق ماده 39 قانون پولی و بانکی مجلس به بانک مرکزی اختیار داده که بر فعالیت موسسات مالی و اعتباری نظارت داشته باشد که متاسفانه با بروز تخلف از سوی موسسات مالی مجاز و غیرمجاز معلوم می شود نظارتی وجود ندارد.

موسسه کاسپین 3406754/8/2017 2:07:37 PMhttp://media.icana.ir/Image/2017/04/201704105879352788_Thum.jpg
موسسه کاسپین

 

سپرده گذاران کاسپین فریب اعتماد به بانک مرکزی و تبلیغات گسترده را خورده اند

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه ارایه مجوز به موسسه کاسپین بدون پشتوانه کارشناسی و مالی صورت گرفته است، تصریح کرد: مردم فریب اعتماد به بانک مرکزی و تبلیغات گسترده را در این رابطه خورده اند از این رو دولت باید پاسخگو باشد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: کمیسیون اقتصادی مجلس با برگزاری نشست های تخصصی پیگیر وضعیت کاسپین بوده و به زودی با انجام نشستی با بانک مرکزی آخرین اقدامات انجام شده در این باره را جویا خواهد شد./

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000