شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter

ارزیابی نماینده زنجان از گزارش زاکانی در ارتباط با حوادث اخیر

سرویس صحن
**نماینده زنجان اظهار داشت:این اغتشاشات از سوی گروه‌های سازمان‌یافته لباس شخصی ایجاد شده است که وارد محیط‌های دانشگاهی و مسکونی شده‌اند.
چهارشنبه 27 خرداد 1388 ساعت 16:53

به گزارش خبر نگار خانه ملت، جمشید انصاری با حضور در جمع خبر نگاران با بیان اینکه علیرضا زاکانی در گزارش ظهر امروز در جلسه غیرعلنی مجلس، از عوامل ایجاد اغتشاشات اخیر نامی نبرده است،اظهار داشت : این اغتشاشات از سوی گروه‌های سازمان‌یافته لباس شخصی ایجاد شده است که وارد محیط‌های دانشگاهی و مسکونی شده‌اند.


وی در ادامه افزود: این لباس شخصی‌ها افرادی هستند که از حمایت‌های موثر برخی نهادهای رسمی برخوردارند و با پشت گرمی آنها این کار را انجام می‌دهند.


عضو کمیسیون اقتصادی خاطر نشان کرد :‌ در جلسه غیرعلنی و غیررسمی ظهر امروز که در ادامه جلسه غیرعلنی صبح بود، زاکانی گزارشی از حمله به کوی دانشگاه در چند روز گذشته ارائه داد که بیشتر تحلیل ایشان از حوادث 18 تیر بود. 

 انصاری افزود: ‌از رییس مجلس برای  تشکیل هیات بررسی‌کننده اغتشاشات تشکر می نماییم اما مازمانی می‌توانیم گزارشات این هیات حقیقت‌یاب را بپذیریم که یک نفر از نمایندگان فراکسیون خط امام(ره) نیز در آن عضویت داشته باشد .

 

وی با بیان اینکه ما این پیشنهاد را با رئیس مجلس مطرح کرده‌ایم گفت: ایشان این پیشنهاد را رد نکردند اما کسی را نیز به جمع اعضای این هیات اضافه نکرده است.


وی با اشاره به اینکه تمام اعضای هیات پیگیری حوادث اخیر مجلس، از حامیان محمود احمدی‌نژاد در انتخابات گذشته بوده‌اند، خاطرنشان کرد: حتی برخی از اعضای این هیات از کسانی هستند که در گذشته، در درگیری‌های کوی دانشگاه با جانبداری وارد عمل شده و از گروه‌های لباس شخصی حمایت کرده‌اند و این افراد امروز دوستانشان را لو نمی‌دهند. 

نماینده زنجان خاطر نشان کرد: از این رو لازم است تا نمایندگان مختلف مجلس در این هیات حضور داشته باشند در غیر این صورت گزارش منصفانه‌ای ارائه نخواهد شد.


انصاری با تاکید بر اینکه اغتشاشات اخیر از سوی جریانات سازمان‌دهی شده‌ای انجام شده است که به برخی مراجع رسمی وابسته‌اند، گفت :‌ اعتراضات خیابانی را می توان به دو دسته تقسیم نمود :‌نخست اعتراضاتی که از سوی مردم به شکل آرام و مدنی برگزار می‌شود و دوم اغتشاشاتی که از سوی آشوب‌گران برپا می‌شود.


وی با ابراز تاسف از اینکه وزارت کشور یک روز درمیان به یک عده خاص برای برگزاری تجمعات آرام در خیابان مجوز می‌دهد اما به گروه دیگر چنین مجوزی ارائه نمی‌کند، افزود: این هم از جمله عدم بی‌طرفی‌های وزارت کشور است که در کل جریان انتخابات شاهد آن بوده‌ایم.


انصاری با بیان اینکه این مشی عدم بی‌طرفی وزارت کشور بوده است که مجموعه این مسائل را به وجود آورده و الان هم برای لاپوشانی تخلفاتش از افکار عمومی، از این تجمعات استفاده می‌کند. گفت:‌ اغتشاشات‌گرانی که اخیرا به ایجاد آشوب در فضای عمومی جامعه پرداخته‌اند باید شناسایی شوند.


نماینده زنجان افزود:‌ اغتشاشگران افراد عادی جامعه نیستند به این علت که افراد عادی مسلح نیستند تا بتوانند چند نفر را بکشند و بگویند که به نیروهای نظامی تیراندازی شده است بلکه سلاح در اختیار نیروهای مسلح است و باید مشخص شود که چه کسانی می‌خواهند فضای سیاسی جامعه را به فضایی امنیتی تبدیل کنند تا در قبال آن از برخی موارد چشم‌پوشی شود.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000