هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
زارعی:

یارانه تولید به کما رفت/ناچار به واردات مواد اولیه برای فعالیت صنایع داخلی هستیم

سرویس اقتصادی
عضوکمیسیون صنایع و معادن مجلس شواری اسلامی گفت: حمایت از تولید داخلی باید به صورت عملی و عینی مورد توجه مسئولان قرار گیرد.
شنبه 26 فروردین 1396 ساعت 16:02
یارانه تولید به کما رفت/ناچار به واردات مواد اولیه برای فعالیت صنایع داخلی هستیم عضوکمیسیون صنایع و معادن مجلس شواری اسلامی گفت: حمایت از تولید داخلی باید به صورت عملی و عینی مورد توجه مسئولان قرار گیرد. http://cdn.icana.ir/d/019/201607107770621913.jpg یارانه,تولید,به,کما,رفت/ناچار,به,واردات,مواد,اولیه,برای,فعالیت,صنایع,داخلی,هستیم Icana

غلام محمد زارعی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری درجمع مسئولان کشور درخصوص ممنوعیت واردات کالاهایی که کارخانه های داخلی را تعطیل می کند،گفت: فرمایشات مقام معظم رهبری دراین خصوص کاملا صریح و روشن است،ایشان فرمودند وارداتی که به صنایع داخلی و مراکز تولید کشور ضربه می زند،نباید ایجاد شود.

نماینده مردم بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی افزود:درحالی که صنایعی در کشور داریم که وابسته به صنایع دیگر بوده و یا مواد اولیه ای هستند که توان ساخت آن در داخل وجود ندارد،از این رو باید به ناچار مواد اولیه وارد کشور شده تا صنایع داخلی فعال شود.

وی تاکید کرد:مقام معظم رهبری در این دیدار تصریح کردند که با اقداماتی که باعث آسیب به تولید داخلی شده و اشتغال را متوقف کند،مخالف هستند که به طور طبیعی همه مسئولان و دست اندرکاران باید نقشه راه و سیاست گذاری ها را بر این مبنا استوار کنند.

عضوکمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی درخصوص ضرورت توجه مسئولان به حمایت از تولیدملی در سالی که به این عنوان نامگذاری شده است،خاطرنشان کرد: تولید نیازمند پیگیری جدی است و به صورت دستوری محقق نمی شود؛بلکه حمایت از تولید باید تبدیل به باور عمومی شود و باور کنیم که راه نجات اقتصاد کشور در اقتصاد مقاومتی است و راه ایجاد اشتغال از تولید می گذرد.

وی با تاکید براینکه حمایت از تولید داخلی باید به صورت عملی و عینی مورد توجه مسئولان قرار گیرد، تاکید کرد:صرفا در این بخش شعار و بخشنامه کافی نیست؛بلکه باید در میدان عمل جهت گیری ها،سیاست گذاری ها،نقشه راه و تصمیماتی که اتخاذ می شود،نشان دهنده این حمایت باشد.

زارعی افزود:با فعال شدن تولید؛ اشتغال نیز ایجاد می شود و ظرفیت های نهفته ای که متاسفانه به دلیل عدم توجه به امر تولید در کشور متوقف شده احیا می شود.

نماینده مردم بویراحمد و دنا درمجلس شورای اسلامی درخصوص پرداخت یارانه بخش تولید از سوی دولت،گفت: تجربه سال 95 در حوزه اقتصاد مقاومتی تجربه نسبتا موفقی بوده است و کارهایی انجام شده که می تواند برای سال 96 و تحقق شعار این سال بستر مناسبی را ایجاد کند.

وی خاطرنشان کرد:یارانه تولید به دلیل مشکلاتی همچون رکود اقتصادی،تحریم های ناجوانمردانه،واردات بی رویه و قاچاق کالا به کما رفت و باعث شد که امکان رقابت برای کالاهای داخلی وجود نداشته باشد که این رقابت باید احیا شود.

عضوکمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با تاکید براینکه دولت برای حمایت از تولید حمایت یارانه ای،مالی و منابع لازم را در دستورکار خود قرار داده است و با توجه به تجارب سال 95 می توان در سال 96، با حمایت صورت گرفته بتوانیم در بستری که فراهم شده تولید را فعال کرده و اشتغال ایجاد کنیم./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط