خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1388/03/27 17:59:00
سرویس سیاسی
یاداشتی از سیدمحمد کاظم حجازی

حماسه 22 خرداد ریشه در دین و ولایت دارد

**حضور درخشان و تاریخی مردم در انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری منبعث از نگاه دینی آنها و هدایت رهبری فرزانه انقلاب است.

از انجا که شاکله جمهوری اسلامی ایران براساس یک انقلاب مردمی شکل گرفته است و این انقلاب مردمی ریشه در فعالیت‌های فردی و اجتماعی آنها دارد لذا برای هر مبحثی که در مسایل اجتماعی در طول 30 سال گذشته شکل گرفته این مبنا یعنی دین، رهبری مدبرانه و حضور مردم  در تمامی تصمیم‌گیری‌ها موثر بوده است.

در طول 30 سال گذشته این حضور هیچ گاه رقیق و کمرنگ نبوده و اگر در انتخاباتی حضور مردم در حد نازل‌تری بوده علت آن را به کم حساس‌تر بودن آن انتخابات باید مرتبط دانست. این تعقل از زمان امام خمینی (ره) رقم خورده است به نحوی که هر گاه اشاره‌ای از طرف مقام عظمای ولایت صورت گرفته و خواستار حضور مردم در یک موضوع اجتماعی بوده‌اند  مردم بلافاصله با حضور خود به فرمان رهبر شان لبیک گفته اند. در زمان رهبری حضرت آیت اله العظمی خامنه ای همین موضوع به صوت مکرر مشاهده و به وقوع پیوسته است. به خصوص در انتخابات اخیر که نظام جمهوری اسلامی ایران بارها از طرف استکبار  جهانی و جنایتکاران مورد اتهام واقع شده و چنین تبلیغات شده بود که رژیم  از جایگاه مردمی خود فاصله گرفته و قدرت  اعتماد عمومی جامعه را ندارد.

با دعوتی که توسط رهبر معظم انقلاب اسلامی از آحاد جامعه در چندین ماه گذشته صورت گرفت و  تقابل مردم با فضایی که استکبار در سطح جامعه می‌خواست به وجود آورد موجب شد تا علاوه بر اینکه این توطئه‌های شوم و خبیث را خنثی کرد، حضور چشمگیری در جامعه رقم زده شود. بهترین نمونه و  شاهد این موضوع فراتر رفتن حضور مردم در برخی از شهرها از 90 درصد است.

البته این انتخابات پیام مهمی هم برای مسئولان اجرایی، قضایی و قانونگزاری نظام به صورت شفاف به همراه دارد و آن تاکید مردم بر حفظ جایگاه قانونی قوا در انجام وظایف و پاسخگویی در مقابل مطالبات مردمی است.

بسیاری از دشمنان نظام متعجب از حضور 85 درصدی مردم در انتخاباتند، اما آنها باید بدانند نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران قابل قیاس با مدل‌های دیگر  کشورهای غربی و اروپایی نیست؛ چرا که به طور معمول حکومت‌های دیگری که مشاهده می‌کنیم، یا فضای حاکمیتی آنها مبنای مردمی ندارد یا مردم را که در راستای شعارهای احزاب دعوت به حضور در انتخابات می‌کنند، پاسخی درخور به خواسته آنها نمی‌دهند و اسن نشان می‌دهد که هیچ یک از این حکومت‌ها ریشه در بطن جامعه ندارند.

اما به وضوح می بینیم در نظام جمهوری اسلامی که حاکمیت آن را دین و ولایت مطلقه فقیه تعیین می‌کنند، مردم چگونه در انتخابات ریاست جمهوری که نمادی از آزادی است این چنین حضور درخشان و دشمن شکنی را به تصویر می‌کشانند.

سیدمحمد کاظم حجازی نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی

عضو کمیسیون عمران

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet