سال ۹۸ سال رونق تولید
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
اکبری:

بسیاری از مردم توان خرید برنج ایرانی را ندارند/ دولت با واردات به موقع نرخ برنج را به تعادل برساند

سرویس اقتصادی
عضوکمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه بخش قابل توجهی از جامعه توان خرید برنج ایرانی را ندارند،گفت:دولت با واردات به موقع نرخ برنج را به تعادل برساند.
شنبه 26 فروردین 1396 ساعت 15:38
بسیاری از مردم توان خرید برنج ایرانی را ندارند/ دولت با واردات به موقع نرخ برنج را به تعادل برساند عضوکمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه بخش قابل توجهی از جامعه توان خرید برنج ایرانی را ندارند،گفت:دولت با واردات به موقع نرخ برنج را به تعادل برساند. http://cdn.icana.ir/d/019/201606109791653479.jpg بسیاری,از,مردم,توان,خرید,برنج,ایرانی,را,ندارند/,دولت,با,واردات,به,موقع,نرخ,برنج,را,به,تعادل,برساند Icana

علی اکبری درگفت وگو با خبرنگارخبرگزاری خانه ملت درباره نوسانات نرخ برنج درکشور،گفت:بخش قابل توجهی از جامعه توان خرید برنج ایرانی را ندارند؛بنابراین دولت بایدبا ابزارهای اقتصادی از جمله واردات نرخ برنج را به توازن برساند،البته نباید اجازه داد در زمانی که دولت بر طبق  موازنه اقتصادی مجبور به واردات است،برخی افراد با ایجاد جو روانی نگذارند این مهم عملیاتی شود.

نماینده مردم شیراز درمجلس شورای اسلامی،تصریح کرد: زمانی که بسیاری از مردم جامعه توان خرید برنج ایرانی ندارد؛مشخص است ما نیازمند واردات جهت تنظیم اصولی بازاربرنج هستیم و این درحالی که به نظر می رسد بطور واقع بینانه نمی توان با میزان تولید فعلی برنج در کشور بازار مصرفی کشور را در شرایط ایده آل تامین کرد.

وی ادامه داد:زمانی که تولید داخلی جوابگویی نیازهای مصرفی جامعه نیست؛نباید اجازه داد برخی ها با ایجاد فضای روانی مانع واردات  برای تنظیم بازار برنج شوند.

اکبری افزود:زمانی که تقاضا بیش از عرضه تولید برنج در بازار مصرفی باشد،بدیهی است که نرخ برنج ایرانی با افزایش روبرو می شود  بنابراین منطقی است برای جبران کسری بازار مصرفی برنج واردات بر طبق نیاز کشور عملیاتی شود تا بتوان بازار برنج را  به تعادل رساند.

عضوکمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس،یادآورشد:تعاونی روستایی،شرکت بازرگانی دولتی و وزارت کشاورزی با تدابیر اقتصادی می تواند بازار برنج را به ثبات برساند و ازهمین  رو زمانی می توان بطور واقع بینانه اعلام کرد؛نرخ برنج در بازار به تعادل و ثبات رسیده که تمام احاد مردم جامعه  فارغ  از هرطبقه  اقتصادی  که هستند،بتوانند محصول استراتژیکی همچون برنج  را  بدون تحمیل  فشارهای  اقتصادی درسبد غذایی شان قرار دهند./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط