هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter

وزارت ارتباطات ایجاد محدودیت برای سرویس صوتی تلگرام را رد کرد

سرویس دیگر رسانه‌ها
رییس مرکز روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ایجاد اختلال و یا مسدود کردن سیستم پیام صوتی تلگرام را از سوی این وزارتخانه رد کرد و گفت: همه اپراتورهای تلفن همراه در ارایه این سیستم به مشترکین خود، مختار هستند.
شنبه 26 فروردین 1396 ساعت 09:27
وزارت ارتباطات ایجاد محدودیت برای سرویس صوتی تلگرام را رد کرد رییس مرکز روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ایجاد اختلال و یا مسدود کردن سیستم پیام صوتی تلگرام را از سوی این وزارتخانه رد کرد و گفت: همه اپراتورهای تلفن همراه در ارایه این سیستم به مشترکین خود، مختار هستند. http://cdn.icana.ir/d/019/201606107305494285.jpg وزارت,ارتباطات,ایجاد,محدودیت,برای,سرویس,صوتی,تلگرام,را,رد,کرد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت،' محمدرضا فرنقی زاد' با بیان اینکه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات هیچگونه محدودیتی را برای این سرویس در نظر نگرفته و هیچ فیلتری از سوی این وزارتخانه بر روی سرویس تماس صوتی تلگرام اعمال نشده است، گفت: این سرویس هم اکنون در ایران فعال شده و قابل استفاده است.
وی با اشاره به انتشار اخباری مبنی بر اینکه این سرویس از سوی اپراتورهای داخلی مسدود شده است، افزود: همه اپراتورها در زمینه ارائه سرویس به مشترکان مختار هستند.
در این گزارش آمده است، از امروز (جمعه) صبح تماس های صوتی تلگرامی که با استفاده از اینترنت اپراتورهای سه گانه تلفن همراه در کشور انجام می شود با اختلال همراه شده و تماس های صوتی ایجاد شده با استفاده از اینترنت شرکت های داخلی بدون مشکل در دسترس است.
این اخلال به گونه ای است که اگر یکی از دو مخاطبی که می‌خواهند با هم تماس داشته باشند از اینترنت اپراتورهای داخلی استفاده کنند، تماس بعد از زنگ خوردن (حالت ringing) در حالت برقراری ارتباط (حالت connecting) باقی می‌ماند و پس از چند ثانیه تماس قطع می‌شود، اما اگر هر دو شخص، از اینترنت های خانگی استفاده کنند تماس با موفقیت انجام خواهد شد.
به گزارش ایرنا، ساعتی پیش در برخی از شبکه های اجتماعی اعلام شده بود، تماس صوتی رایگان تلگرام در حالی برای ایرانیان فعال شده است که از ساعاتی پیش برخی اپراتورهای داخلی مانند ایرانسل و رایتل برقراری این تماس را مسدود کرده‌اند.
در این خبر آمده بود، بر اساس تست‌های مختلف ، مشاهدات کاربران و شنیده‌ها از منابع معتبر، تماس رایگان صوتی تلگرام که از شامگاه دیروز برای ایرانیان فعال شده بود، در شبکه‌های اینترنت همراه اپراتورهای داخلی مانند ایرانسل و رایتل مسدود شده است.
به گزارش ایرنا، همچنین 'پاول دورف' موسس تلگرام نیز دقایقی پیش در توییتی این مسدودسازی را تایید کرده و گفته بود :ما تماس صوتی را برای کاربران ایرانی فعال کرده ایم اما اپراتورهای ایرانی، آغاز به مسدود کردن آن کرده اند.

 

انتهای پیام

 

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000