هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
رحیمی جهان آبادی مطرح کرد:

جنگ زرگری روسیه و آمریکا برای تغییر معادله سوریه/ایران باید منافع خود در سوریه را باز تعریف کند

سرویس سیاسی
عضو هیأت رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: ایران در شرایط کنونی نیازمند باز تعریف منافع خود به طور صریح در خصوص مسئله سوریه دارد و در این عرصه باید بر اساس توانمندی، جایگاه و قدرتمان، مسائل را ارزیابی کنیم.
شنبه 26 فروردین 1396 ساعت 15:32
جنگ زرگری روسیه و آمریکا برای تغییر معادله سوریه/ایران باید منافع خود در سوریه را باز تعریف کند عضو هیأت رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: ایران در شرایط کنونی نیازمند باز تعریف منافع خود به طور صریح در خصوص مسئله سوریه دارد و در این عرصه باید بر اساس توانمندی، جایگاه و قدرتمان، مسائل را ارزیابی کنیم. http://cdn.icana.ir/d/019/201701107483661918.jpg جنگ,زرگری,روسیه,و,آمریکا,برای,تغییر,معادله,سوریه/ایران,باید,منافع,خود,در,سوریه,را,باز,تعریف,کند Icana

جلیل رحیمی جهان آبادی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره ابعاد نشست سه جانبه ایران، روسیه و سوریه در روز گذشته و تحولات اخیر در بحث بحران سوریه، گفت: به نظر من روسیه باآمریکا، ترکیه و عربستان سعودی ائتلافی را برای تغییر معادلات سوریه  ایجاد کرده است.

نماینده مردم تایباد و تربت جام در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: روسیه تلاش می کند که مواضع ایران و دولت سوریه را با معامله بزرگ خود با آمریکا هماهنگ کرده و تطبیق دهد.

وی افزود: بدون شک آمریکا بدون اطلاع و هماهنگی روسیه، حمله موشکی به سوریه انجام نمی داد و متأسفانه روسیه در طول تاریخ همواره رفتارهای دوگانه ای را از خود به نمایش گذاشتند.

رحیمی جهان آبادی ادامه داد: ایران در شرایط کنونی نیازمند باز تعریف منافع خود به طور صریح در خصوص مسئله سوریه دارد و در این عرصه باید بر اساس توانمندی، جایگاه و قدرتمان، مسائل را ارزیابی کنیم.

این نماینده مردم در مجلس دهم گفت: قطعا روسها شریک و متحد مطمئنی در مسئله سوریه نیستند، مسکو در شرایط کنونی وارد تعامل با آمریکایی ها شدند و جنگ زرگری کنونی منطقه به خاطر آن است که روسیه وجهه خود نزد متحدانش را از دست ندهد.

رئیس کمیته بین الملل کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس ادامه داد: امروز در بحث سوریه باید یک اجماع داخلی میان تمام گروه ها و طیف ها کشور شکل گیرد، زیرا به نظر من روسیه عملا دولت و کشور سوریه را قربانی منافع خود کرده است./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000