fa , قاسم احمدی لاشکی زیرساخت‌ها برای گسترش رشته‌های فنی‌وحرفه‌ای نامناسب است/ لزوم افزایش تحصیلکردگان رشته‌های فنی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس معتقد است باید برای رسیدن به آمار50 درصدی تحصیل دانش‌آموزان در رشته‌های فنی زیرساخت‌ها را تکمیل کرد. 4/21/2017 1:05:50 PM 4/17/2017 10:07:14 AM Icana http://media.icana.ir//Image/2017/02/201702109864674861_Orig.jpg http://media.icana.ir//Image/2017/02/201702109864674861_Thum.jpg Icana
Icana.ir
پنج‌شنبه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۱۴
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter Telegram
احمدی لاشکی:

زیرساخت‌ها برای گسترش رشته‌های فنی‌وحرفه‌ای نامناسب است/ لزوم افزایش تحصیلکردگان رشته‌های فنی

سرویس فرهنگی
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس معتقد است باید برای رسیدن به آمار50 درصدی تحصیل دانش‌آموزان در رشته‌های فنی زیرساخت‌ها را تکمیل کرد.
جمعه 1 اردیبهشت 1396 ساعت 13:05
زیرساخت‌ها برای گسترش رشته‌های فنی‌وحرفه‌ای نامناسب است/ لزوم افزایش تحصیلکردگان رشته‌های فنی

قاسم احمدی لاشکی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت به ضرورت اجرای درست طرح هدایت تحصیلی دانش‌آموزان اشاره کرد و گفت: هدایت تحصیلی  دانش‌آموزان و دانشجویان با توجه به شرایط نامناسب اشتغال به ویژه برای تحصیل‌کردگان در این برهه زمانی بسیار ضروری است لذا باید تلاش کرد با توجیه خانواده‌ها و دانش‌آموزان بدون اعمال اجبار و الزام آن‌ به سمت رشته‌های درسی مورد نیاز جامعه سوق داده شوند.

نماینده مردم چالوس و نوشهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در حالی اکنون حدود 34 درصد از دانش‌آموزان در رشته‌های فنی و حرفه‌ای مشغول به تحصیل هستند که طبق اهداف تنظیم شده باید این آمار به 50درصد رساند اما زیرساخت‌ها به اندازه کافی فراهم نیست.

وی اضافه کرد: با توجه به تغییر سیستم آموزشی در سند تحول بنیادین و رسیدن دوره فنی و حرفه‌ای مدارس از 2 سال به 3سال، باید برای دستیابی به این تحول زیرساخت‌ها را اصلاح و تکمیل کرد تا هدایت تحصیلی دانش‌آموزان و آمار 50 درصدی گرایش آن‌ها به رشته‌های فنی و حرفه‌ای در مدت زمان کوتاه حاصل شود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس همچنین با بیان اینکه برای اجرای درست هدایت تحصیلی باید امکانات آموزش و پرورش از نظر نیروی انسانی، تجهیزات مدارس، کارگاه‌ها و... مطابق با نیاز بازار کار کشور تکمیل شود، افزود: مسئولان آموزش و پرورش برای دستیابی به اهداف موردنظر باید به دانش‌آموزان و خانواده‌های آن‌ها درخصوص رشته‌ها و کاربرد آن‌ها و مشاغل مرتبط اطلاع‌رسانی کنند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، طرح هدایت تحصیلی پس از بررسی‌های فراوان تابستان  سال 95 در شورای عالی آموزش و پرورش به تصویب رسید که این طرح با انتقادها و اعتراض‌های مختلفی رو به رو شد و مسئولان آموزش و پرورش از نگارش شیوه‌نامه جدید برای اجرای طرح هدایت تحصیلی خبر دادند./

پایان پیام

کلید واژه ها

ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

fa Icana

استفاده از این مطالب فقط با ذکر منبع "خانه ملت" مجاز است

Icana.ir ۲۰۱۷ ©

Powerd By : Tasvirnet
PC