هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس:

ستاد بحران کشور مسئولیت دارد اما پول ندارد

سرویس دیگر رسانه‌ها
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس اظهار داشت: یکی از مشکلاتی که در هنگام حوادث با آن روبرو هستیم، این است که مسئولیت در بحران ها با ستاد بحران کشور است اما پول در جای دیگری است .
دوشنبه 28 فروردین 1396 ساعت 11:54
ستاد بحران کشور مسئولیت دارد اما پول ندارد عضو کمیسیون اجتماعی مجلس اظهار داشت: یکی از مشکلاتی که در هنگام حوادث با آن روبرو هستیم، این است که مسئولیت در بحران ها با ستاد بحران کشور است اما پول در جای دیگری است . http://cdn.icana.ir/d/019/88714.jpg ستاد,بحران,کشور,مسئولیت,دارد,اما,پول,ندارد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، مهندس اکبرپور در آغاز با اشاره به وقوع سیل در حادثه چند روز گذشته برای مردم گفت: متاسفانه عامل اصلی فوت شدن افراد ناآگاهی افراد بود که یا برای عکس گرفتن و یا تماشا کردن به کنار رودخانه آمدند. متاسفانه چنین اتفاقاتی بارها تکرار شده و در بوشهر و کردستان نیز شاهد بودیم که بی احتیاطی ها مشکلاتی ایجاد می کند.

وی افزود: بعد از حادثه پیام مقام معظم رهبری آرام بخش روح و روان بازماندگان شد. مدیریت استان و کشور، معاونین وزرا و هیئتی که از طرف رئیس جمهور آمد، آرامبخش روح و روان بازماندگان بوده است.  

معاون امور آمادگی و مقابله با سازمان مدیریت بحران کشور با اشاره به اینکه حادثه را نمی توان پیش بینی کرد، بیان داشت: به عنوان سازمان بحران، آنچه لازم است را به کمک رسانه ملی اطلاع می دهیم اما متاسفانه در حادثه گاهی غافلگیری و گاهی نیز خطای انسانی وجود دارد که باعث اتفاقاتی از این دست هستیم.

وی تصریح داشت: به طور قطع، اگر زیرساخت ها را از نظر فنی مورد توجه قرار داده بودیم، از میزان هزینه های انسانی و مالی در این حوادث کاسته می شد.

در ادامه دکتر عبدالرضا عزیزی بیان داشت: یکی از مشکلاتی که در هنگام حوادث با آن روبرو هستیم، این است که مسئولیت در بحران ها با ستاد بحران کشور است اما پول در جای دیگری است و هنگامی که پول نباشد کسی از ستاد بحران تمکین نمی کند.

وی افزود: متاسفانه پول در اختیار سازمان برنامه و بودجه است اما مسئولیت ها در دست ستاد بحران کشور قرار دارد و به همین دلیل این ستاد از خودش هیچ اراده مالی ندارد و باید از جای دیگر منابع مالی خودش را آن هم بعد از کلی ایستادن در صف و انتظار، تامین کند.

به گزارش رادیو گفت و گو، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم فرهنگ سازی در زمان بحران ها، اظهار داشت: وقتی 17 نفر از 41 نفری که فوت کرده اند، به دلیل عکس گرفتن جان خودشان را از دست داده اند، یعنی مشکل فرهنگی و اجتماعی داریم. وقتی اعلام می شود شرایط جوی نامناسب است، افراد نباید در کنار رودخانه قرار بگیرند ولی متاسفانه همچنان شاهد این موضوع هستیم.

انتهای پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000