هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزارت کشور:

امیدواریم تصمیمات مهمی برای توسعه همکاری اقتصادی ایران و پاکستان اتخاذ شود

سرویس دیگر رسانه‌ها
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزارت کشور، گفت: امیدواریم تصمیمات بسیار مهمی در راستای همکاری های اقتصادی ایران و پاکستان اتخاذ شود.
دوشنبه 28 فروردین 1396 ساعت 15:30
امیدواریم تصمیمات مهمی برای توسعه همکاری اقتصادی ایران و پاکستان اتخاذ شود معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزارت کشور، گفت: امیدواریم تصمیمات بسیار مهمی در راستای همکاری های اقتصادی ایران و پاکستان اتخاذ شود. http://cdn.icana.ir/d/019/201608105682460359.jpg امیدواریم,تصمیمات,مهمی,برای,توسعه,همکاری,اقتصادی,ایران,و,پاکستان,اتخاذ,شود Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، بابک دین پرست صبح امروز در مراسم افتتاحیه بیستمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی ایران و پاکستان با خیرمقدم به طرف پا کستانی و همچنین تشکر از فعالیت های وزیر کشور، اظهار کرد: در ماه های اخیر بیش از ۲۰ وزارتخانه و سازمان در ایران و پاکستان برای برگزاری این کمیسیون فعالیت داشته اند که باید در اینجا از همه آنها تشکر کنم. البته تلاش مسئولان وزارت خارجه دو کشور، نمایندگی های مقیم در تهران و اسلام آباد قابل تقدیر است.

وی افزود: در نوزدهمین اجلاس کمیسیون مشترک دو کشور که در آذر ۹۳ (دسامبر ۲۰۱۴) در اسلام آباد برگزار شد و سندی با ۶۵ بند به امضارسید. در پیش نویش اجلاس بیستم که درحال برگزاری است، ۷۰ بند پیش بینی شده که احتمالاً در جریان مذاکرات کارشناسی امکان کاهش یا افزایش تعداد بندهای یادداشت تفاهم وجود دارد.

دین پرست گفت: عصر روز گذشته اولین نشست هماهنگی هیئت های دوکشور برگزار و توافق شدکه محورهای مختلف کمیسیون مشترک در قالب دو کمیته فنی و تخصصی مورد بررسی قرار گیرد. کمیت هاول مربوط به حوزه های تجاریف اقتصادی، بازرگانی، استاندارد، بیمه بانکی، سرمایه گزاری، کنسولی، علمی وآموزشی و میراث فرهنگی را بر عهده خواهد داشت و کمیته دوم نیز موضوعات مرتبط با انرژی، آب، برقف نفت و گاز، حمل ونقلف جاده ای، راه آهن وکشتیرانی را مورد بررسی و تصویب قرار می دهد.

به گزارش ایسنا، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزارت کشور در پایان گفت: امیدوارم فردا  که سند یادداشت تفاهم به امضای روسای کمیسیون مشترک خواهد رسید تصمیمات بسیار مهمی در راستای توسعه همکاریهای دو کشور اتخاذ شود تا زمینه تحقق توافق رهبران دو کشور مبنی بر رسیدن به حجم تجارت دو  جانبه به رقم ۵ میلیارد دلار فراهم گردد.

انتهای پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000