هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
رییس مجمع نمایندگان خوزستان عنوان کرد:

پیگیری اختصاص سه درصد از درآمد پیمان‌های نفتی به خوزستان

سرویس دیگر رسانه‌ها
رئیس مجمع نمایندگان خوزستان در مجلس شورای اسلامی گفت: به دنبال آن هستیم تا اشکالات طرح اختصاص 3 درصد از پیمان‌های نفتی منطقه به استان را پیدا و در اقدامات بعدی این مسأله را نیز برای استان پایدار کنیم تا 3 درصد از درآمد پیمان‌هایی که در منطقه نیز بسته می‌شوند به خوزستان اختصاص پیدا کند.
دوشنبه 28 فروردین 1396 ساعت 13:36
پیگیری اختصاص سه درصد از درآمد پیمان‌های نفتی به خوزستان رئیس مجمع نمایندگان خوزستان در مجلس شورای اسلامی گفت: به دنبال آن هستیم تا اشکالات طرح اختصاص 3 درصد از پیمان‌های نفتی منطقه به استان را پیدا و در اقدامات بعدی این مسأله را نیز برای استان پایدار کنیم تا 3 درصد از درآمد پیمان‌هایی که در منطقه نیز بسته می‌شوند به خوزستان اختصاص پیدا کند. http://cdn.icana.ir/d/019/201606107654871250.jpg پیگیری,اختصاص,سه,درصد,از,درآمد,پیمان‌های,نفتی,به,خوزستان Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، حجت‌الاسلام والمسلمین مجید ناصری‌نژاد اظهار کرد: قانون اختصاص دو درصد از فروش نفت به 3 درصد تبدیل شده و برای استان پایدار است و هیچ مشکلی ندارد و در قانون بودجه 96، 3 درصد از درآمدهای حاصل از فروش نفت به استان خوزستان تعلق می‌گیرد.

وی افزود: نمایندگان مجلس استان علاوه بر 3 درصد فروش نفت که در برنامه بودجه 96 تصویب شد، به دنبال اضافه کردن اختصاص 3 درصد از پیمان‌های نفت در منطقه بودند که هرگاه پیمان نفتی در منطقه بسته می‌شود، 3 درصد از آن پیمان به حوزه پیرامون عملیات اجرایی آن پیمان اختصاص پیدا کند که این مسأله با ایراد شورای نگهبان مواجه شد و فعلاً تصویب نشده است.

ناصری نژاد تصریح کرد: این کار را امسال نتوانستیم به نتیجه برسانیم اما قطعا در آینده به نتیجه خواهد رسید و از این موضوع دست بر نخواهیم داشت تا 3 درصد از درآمد پیمان‌هایی که در منطقه نیز بسته می‌شوند به خوزستان اختصاص پیدا کند.

وی گفت: الزام شرکت‌های نفتی به بکارگیری نیروهای بومی، پیمانکاران بومی، بحث کمک به محیط زیست و تقویت مسائل زیست محیطی در مجلس تصویب شده و هیچ مشکلی ندارد و شرکت‌های نفتی موظف هستند به این قوانین پایبند باشند.

ناصری نژاد ادامه داد: شرکت‌های نفتی عملکرد مناسبی در بحث خدمات اجتماعی به مناطق نفتی در استان خوزستان نداشته‌اند و بسیاری از مشکلات وجود دارند که نفت می‌تواند آن‌ها را حل کند.

به گزارش ایسنا، رئیس مجمع نمایندگان خوزستان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: اکنون روند، مثبت است و توجه مسئولان به این مسأله و بحث خدمات اجتماعی نفت بهتر شده است اما ابتدای کار هستیم و تا رسیدن به هدف مطلوب فاصله زیادی داریم.

انتهای پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000