هدر اصلی
1388/03/30 12:29:00
سرویس کمیسیون ها

کمیسیون آموزش و تحقیقات حادثه کوی دانشگاه تهران را بررسی می‌کند

**کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در جلسه روز یکشنبه خود حوادث هفته گذشته کوی دانشگاه تهران و وضعیت دانشگاه‌های کشور را بررسی می‌کند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، دستورکار جلسات کمیسیون‌های مجلس شورای اسلامی اعلام شد.

براساس این گزارش کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در جلسه روز یکشنبه خود حوادث هفته گذشته کوی دانشگاه تهران و وضعیت دانشگاه‌های کشور را بررسی می‌کند.

همچنین بررسی طرح یک فوریتی تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش در دستورکار روز سه‌شنبه این کمیسیون می‌باشد.

انتخابات هیات رییسه‌ کارگروه‌های آموزش و پرورش، آموزش عالی و تحقیقات و فناوری کمیسیون آموزش و تحقیقات نیز در هفته جاری برگزار خواهد شد.

کمیسیون اجتماعی مجلس نیز رسیدگی به طرح ناظر بر تأسیس و فعالیت سازمانهای مردم نهاد (غیردولتی)،بحث و بررسی پیرامون اصلاح ساختار نظام اداری و تشکیلات کلان کشور، بررسی طرح ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی و آموزش رایانه جهت به‌کارگیری برنامه‌های کاربردی توسط مرکز فن‌آوری مجلس را در دستورکار این هفته خود دارد.

همچنین رسیدگی به طرح بیمه‌های اجتماعی قالیبافان، بافندگان فرش و شاغلان صنایع دستی شناسه‌دار(کددار) که اعاده شده از شورای نگهبان است در دستور کار کارگروه کار و روابط کار این کمیسیون است.

کمیسیون اقتصادی مجلس هم روز یکشنبه به بررسی طرح زکات و همچنین بررسی لایحه موافقتنامه دوجانبه در زمینه کمک متقابل اداری در امورگمرکی بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری فدرال نیجریه می پردازد.

بررسی طرح دریافت مابه‌التفاوت از واردات برنج و صرف آن در توسعه و بهبود کشت برنج و همچنین وزیر اموراقتصادی و دارایی جهت پاسخگویی به سؤالات تعدادی از نمایندگان در کمیسیون حاضر خواهد شد.

کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی پس از نشست هیأت رئیسه کمیسیون ادامه بررسی طرح تقویت مرزبانی جمهوری اسلامی ایران را در دستور کار خواهد داشت.

همچنین وزیر کشور جهت پاسخگوئی به سئوالات تعدادی از نمایندگان در کمیسیون حضور خواهد داشت.

این گزارش می افزاید:  بررسی طرح اصلاح بند(11) ماده(1) قانون برنامه و بودجه کشورورسیدگی به تقاضای تحقیق و تفحص عده‌ای از نمایندگان از سفرهای استانی دولت دردستور کار کمیسیون برنامه و بودجه مجلس قرار دارد

همچنین رئیس‌کل ودادستان دیوان محاسبات جهت ارائه گزارش عملکرد یکساله دیوان محاسبات نیز در کمیسیون حضور خواهد یافت.

در ادامه کمیسیون بهداشت و درمان بحث و تبادل نظر و ارائه گزارش پیرامون مؤسسه تحقیقات واکسن و سرم‌سازی رازی و نیز تبادل نظر و ارائه گزارش پیرامون سازمان انتقال خون و بررسی لایحه ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی و تبادل نظر پیرامون اصلاح الگوی مصرف و چگونگی تحقق این مهم در امور و وظایف مربوط به کمیسیون بهداشت و درمان را بررسی خواهد کرد.

کمیسیون تدوین ائین نامه نیز جلسه کارگروه جهت رسیدگی به ساختار تشکیلات اداری مجلس شورای اسلامی را در دستور کار خود دارد

انتخاب هیأت رئیسه کارگروههای تخصصی کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور و طرح اصلاح موادی از قانون تأسیس شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشورو دعوت از وزیر کشور جهت ارائه گزارش انتخابات دهمین دوره ریاست‌جمهوری از جمله موارد مورد بررسی این کمیسیون می باشد.

کمیسیون صنایع نیز به بررسی عملکرد سازمان توسعه معادن و صنایع معدن می پردازد و با دعوت از وزیر کار و اموراجتماعی به بررسی وضعیت بازارکسب و کار می پردازد.

جلسه بررسی عملکرد دولت در زمینه تأمین منابع ارزی و ریالی واحدهای تولیدی با حضور وزیر صنایع و معادن و ریاست کل بانک مرکزی نیز در جلسه کمیسیون صنایع برگزار می شود.

گفتنی است بررسی طرح تمدید زمان اجراء قانون بودجه سال 1387 کل کشور و متمم آن تا شهریور ماه 1388 و بررسی طرح تأسیس شرکتهای تعاونی توسعه و عمران شهرستانی از جمله دستور کار کمیسیون عمران مجلس است .

همچنین بررسی طرح ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی بررسی لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون بین‌المللی کنترل و مدیریت آب توازن و رسوبات کشتیها و نیز بررسی پیرامون قیر مورد نیاز پروژه‌های عمرانی با حضور وزارتخانه‌های نفت، راه و ترابری، نیرو و مسکن و شهرسازی از جمله موارد مورد بررسی این کمیسیون می باشد

دعوت از وزیر نیرو و معاونین وی و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور جهت بررسی عملکرد بخش آب و فاضلاب طی برنامه چهارم و برنامه‌های پیشنهادی جهت برنامه پنجم نیز در دستور کار کمیسیون عمران قرار دارد.

کمیسیون فرهنگی مجلس نیزهفته جاری انتخابات هیات رئیسه کمیسیون را در دستور کار دارد و همچنین گزارش خرمشاد معاون فرهنگی، اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فن‌آوری در خصوص موضوعات فرهنگی، اجتماعی دانشگاهها و نیز گزارش رئیس جهاددانشگاهی درخصوص عملکرد و برنامه‌های جهاددانشگاهی را در دستور کار خود دارد.

بررسی سئوالات تعدادی از نمایندگان با حضور مسؤولین وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز از دیگر موارد مورد بررسی در این کمیسیون است.

بررسی لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان بی‌سرپرست و گزارش مسؤولین سازمان اوقاف و امورخیریه در خصوص عملکرد بودجه سال 1387 کل کشور بخش اوقاف و امورخیریه در دستور کار هفته جاری قرار دارد.

 انتخابات هیأت رئیسه کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس و نیز بررسی لایحه پیشگیری از وقوع جرم و همچنین بررسی شور دوم لایحه نحوه رسیدگی به تخلفات و اخذ جرائم مربوط به امور حمل و نقل و عبور و مرور وسایل نقلیه از جمله موارد دردستور کار کمیسیون است.

بررسی لایحه حمایت خانواده و لایحه پیش فروش ساختمان و لایحه آئین دادرسی کیفری از جمله موارد مورد بررسی در این کمیسیون است.

گفتنی است بررسی شور دوم لایحه مجازات قاچاق سلاح و مهمات و دارندگان‌سلاح و مهمات غیرمجاز نیز در دستور کار کمیسیون قضایی قرار دارد .

کمیسیون کشاورزی مجلس نیز بررسی طرح نظام جامع دامپروری کشورو بررسی طرح ایمنی زیستی جمهوری اسلامی ایران و یک فوریتی تمدید زمان اجراء قانون بودجه سال 1387 کل کشور و متمم آن تا شهریور سال 1388را بر عهده دارد.

کمیسیون اصل نودم قانون اساسی نیز جلسه آموزش فشرده کار با کامپیوتر برای به‌کارگیری آموزش الکترونیکی و دیگر برنامه‌های کاربردی کمیسیون ویژه بررسی طرح تحول اقتصادی دولت نیز روزهای دوشنبه و چهارشنبه بررسی لایحه یک فوریتی هدفمندکردن یارانه‌ها را ادامه خواهد داد .

کمیسیون مشترک رسیدگی به لایحه تجارت کارگروه تخصصی بررسی لایحه تجارت را در دستور کار دارد.

کمیسیون ویژه پیگیری و نظارت اجراء اصل 44 قانون اساسی نیز روزهای دوشنبه و سه شنبه ادامه گزارش عملکرد اجراء اصل(44)‌قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران توسط وزیر محترم صنایع و معادن و نیز بررسی گزارش مربوط به عملکرد اجراء اصل(44) قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران را در دستور خود دارد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet