fa , برجام, بازطراحی اراک کُندعهدی چین در اجرای پروژه بازطراحی راکتور اراک/غرب هزینه های بازطراحی را به دوش ایران انداخته است سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: در شرایط کنونی اگر نخواهیم اسم عملکرد کشور چین در اجرای پروژه بازطراحی راکتور اراک را بدعهدی نگذاریم، اما به طور حتم در این رابطه با کُندعهدی این کشور رو به رو هستیم. 4/21/2017 1:58:01 PM 4/19/2017 9:18:48 AM Icana http://media.icana.ir//Image/2016/11/201611107362863994_Orig.jpg http://media.icana.ir//Image/2016/11/201611107362863994_Thum.jpg Icana
Icana.ir
پنج‌شنبه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۱۸
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter Telegram
نقوی حسینی:

کُندعهدی چین در اجرای پروژه بازطراحی راکتور اراک/غرب هزینه های بازطراحی را به دوش ایران انداخته است

سرویس سیاسی
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: در شرایط کنونی اگر نخواهیم اسم عملکرد کشور چین در اجرای پروژه بازطراحی راکتور اراک را بدعهدی نگذاریم، اما به طور حتم در این رابطه با کُندعهدی این کشور رو به رو هستیم.
جمعه 1 اردیبهشت 1396 ساعت 13:58
کُندعهدی چین در اجرای پروژه بازطراحی راکتور اراک/غرب هزینه های بازطراحی را به دوش ایران انداخته است

سیدحسین نقوی حسینی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به محورهای گزارش سه ماه وزارت خارجه درباره اجرای برجام به ویژه روند بازطراحی راکتور اراک، گفت: خوشبختانه در رابطه با بازطراحی راکتور اراک، سازمان انرژی اتمی تلاش بسیار زیادی را صورت داده و در این رابطه مذاکرات بسیار زیاد و سفرهای مختلفی از سوی مسئولان این سازمان انجام شده است.

نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عملکرد ضعیف کشورهای چین و آمریکا در اجرای پروژه بازطراحی راکتور اراک، گفت: در شرایط کنونی بیش از یک سال و سه ماه از اجرای برجام می گذرد و این میزان زمان برای امضای یک قرارداد شفاف و روشن بسیار زیاد بوده و هنوز اقدام ملموسی در رابطه با مسئله بازطراحی راکتور صورت نگرفته است.

وی ادامه داد: این سوال در شرایط کنونی پیش می آید که اگر امضای قرارداد بازطراحی راکتور بیش از یک سال به طول می انجامد، اجرای این پروژه به چه میزان زمان احتیاج دارد.

نقوی حسینی تصریح کرد: بر اساس توافق هسته ای، آمریکا و چین باید نسبت به بازطراحی راکتور اراک با همراهی جمهوری اسلامی اقدام کنند، اما این کشورها در این رابطه، بسیار آهسته و کُند به جلو حرکت کرده و به نظر من این کشورها بنایی برای انجام تعهداتشان در این رابطه ندارند.

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: در شرایط کنونی اگر نخواهیم اسم عملکرد کشور چین در اجرای پروژه بازطراحی راکتور اراک را بدعهدی نگذاریم، اما به طور حتم در این رابطه با کُندعهدی این کشور رو به رو هستیم.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: یکی دیگر از مسائل مرتبط با پروژه بازطراحی راکتور اراک، هزینه اجرای این پروژه بود، البته براساس توافق هسته ای، کشورهای غربی باید هزینه این طرح را می پرداختند، اما با بدعهدی این کشور، عملا هزینه بازطراحی به دوش ایران انداخته شده است./

پایان پیام

کلید واژه ها

ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

fa Icana

استفاده از این مطالب فقط با ذکر منبع "خانه ملت" مجاز است

Icana.ir ۲۰۱۷ ©

Powerd By : Tasvirnet
PC