fa , یحیی کمالی پور آزمون وکالت شرایط جذب افراد را مشکل کرده است/کانون وکلا نباید نحوه جذب افراد در آزمون را انحصاری کند نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با بیان اینکه آزمون وکالت شرایط جذب افراد را مشکل کرده است، گفت: ناگفته نماند که افزایش وکلا در بررسی دقیق پرونده ها و کاهش اطاله دادرسی نقش موثری می تواند ایفا کند. 4/21/2017 10:42:27 AM 4/19/2017 2:14:15 PM Icana http://media.icana.ir//Image/2016/11/201611100328201041_Orig.jpg http://media.icana.ir//Image/2016/11/201611100328201041_Thum.jpg Icana
Icana.ir
پنج‌شنبه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۱۱
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter Telegram
کمالی پور:

آزمون وکالت شرایط جذب افراد را مشکل کرده است/کانون وکلا نباید نحوه جذب افراد در آزمون را انحصاری کند

سرویس اجتماعی
نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با بیان اینکه آزمون وکالت شرایط جذب افراد را مشکل کرده است، گفت: ناگفته نماند که افزایش وکلا در بررسی دقیق پرونده ها و کاهش اطاله دادرسی نقش موثری می تواند ایفا کند.
جمعه 1 اردیبهشت 1396 ساعت 10:42
آزمون وکالت شرایط جذب افراد را مشکل کرده است/کانون وکلا نباید نحوه جذب افراد در آزمون را انحصاری کند

یحیی کمالی پور در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با تاکید بر ضرورت افزایش وکلا، افزود: با توجه به لزوم افزایش وکلا شاهد هستیم که به جهت سختی آزمون در انتخاب وکیل، ریزش تعداد افراد زیادی در این حوزه صورت می گیرد.

نماینده مردم جیرفت وعنبرآباد در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: واقعیت آن است که آزمون وکالت نباید آنقدر سهل و ساده باشد که هرکسی با حداقل شرایط بتواند در آزمون پذیرفته شوند و از سویی نباید تا اندازه ای سختگیرانه باشد که میزان جذب افراد کاهش یابد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: در هر حال وکلا با حق و حقوق مردم در ارتباط هستند و بر اساس اعتمادی که به سیستم دارند حاضر می شوند پول خود را به وکیل بدهند تا از حق و حقوق آنها دفاع کند لذا لازم است فیلترهای لازم را در حوزه وکالتی شاهد باشیم اما سختگیری ها نباید تا این اندازه مشکل ساز باشد.

وی یادآور شد: کانون وکلا نباید نحوه جذب افراد در آزمون را انحصاری کرده و لازم است شرایط بینابینی ایجاد شود تا افراد با شرایط مناسب بتوانند در آزمون حضور یافته و پذیرفته شوند.

کمالی پور تاکید کرد: بدون شک باید نحوه جذب وکیل از نظر علمی نیز به گونه ای باشد تا آسیب حقوقی به جامعه آسیب نزند لذا می توان با لحاظ کردن چنین مواردی شرایط برای افزایش وکلا را فراهم کرد.

نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، گفت: ناگفته نماند که افزایش وکلا در بررسی دقیق پرونده ها و کاهش اطاله دادرسی نقش موثری می تواند ایفا کند./

پایان پیام

کلید واژه ها

ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

fa Icana

استفاده از این مطالب فقط با ذکر منبع "خانه ملت" مجاز است

Icana.ir ۲۰۱۷ ©

Powerd By : Tasvirnet
PC