fa , رضا ملک زاده طرح های تحقیقاتی در حوزه سلامت، ۲ برابر افزایش یافته است معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت با اشاره به جایگاه بالاتر ایران در منطقه از نظر تعداد محققان برجسته، بیان کرد: تعداد شرکت های دانش بنیان در این دوره به ۷۸۲ مورد رسیده و طرح های تحقیقاتی در حوزه سلامت نیز دو برابر شده اند و هم اکنون سه درصد شرکت های دانش بنیان در حوزه سلامت فعالیت می کنند. 4/20/2017 11:34:23 AM 4/20/2017 11:34:15 AM Icana http://media.icana.ir//Image/2015/12/125994_Orig.jpg http://media.icana.ir//Image/2015/12/125994_Thum.jpg Icana
Icana.ir
پنج‌شنبه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۱۹
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter Telegram
معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت:

طرح های تحقیقاتی در حوزه سلامت، ۲ برابر افزایش یافته است

سرویس اخبار عمومی
معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت با اشاره به جایگاه بالاتر ایران در منطقه از نظر تعداد محققان برجسته، بیان کرد: تعداد شرکت های دانش بنیان در این دوره به ۷۸۲ مورد رسیده و طرح های تحقیقاتی در حوزه سلامت نیز دو برابر شده اند و هم اکنون سه درصد شرکت های دانش بنیان در حوزه سلامت فعالیت می کنند.
پنج‌شنبه 31 فروردین 1396 ساعت 11:34
طرح های تحقیقاتی در حوزه سلامت، ۲ برابر افزایش یافته است

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، دکتر رضا ملک زاده در جلسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، با اشاره به وجود برنامه ها و زیر ساخت های لازم در حوزه پژوهش در طی سه سال گذشته ، گفت: با وجود این زیر ساخت ها می توانیم طبق آنچه در برنامه ششم توسعه پیش بینی شده است، پیش برویم.

دکتر ملک زاده با اشاره به راه اندازی هفت اتاق تمیز برای تحقیقات دارویی تاکنون، گفت: سهم وزارت بهداشت از ۵۱ هزار مقاله ای که سال گذشته منتشر شد به ۳۰ درصد افزایش یافته است و درعین حال توانسته ایم تعداد دانشمندان یک درصد برتر را افزایش دهیم.

معاون تحقیقات و فناوری مشکل اصلی حوزه پژوهش را کم بودن تخصیص اعتبار به بخش پژوهش بیان کرد و گفت: در برنامه پنجم توسعه قرار بود سه درصد تولید ناخالص ملی به این حوزه اختصاص داده شود ولی سه دهم درصد  تخصیص داده شد.

دکتر ملک زاده با اشاره به نقش مهم نیروی انسانی در تولید علم و تحقیقات افزود: در همین راستا نیز برنامه پزشک پژوهشگر را اجرا کرده ایم و ارتقای کیفی دوره دکترای پژوهش، تعریف گرندهای پژوهش، جذب دستیار، آموزش اخلاق پزشکی و حمایت از تحقیقات دانشجویی از جمله اقداماتی است که تاکنون در این راستا انجام شده است.

وی به راه اندازی موسسه ملی تحقیقات پژوهش نیز اشاره کرد و گفت: تاکنون ۲۶ برنامه ثبت بیماری راه اندازی شده است که می توان به برنامه ملی کنترل ثبت سرطان اشاره کرد و این برنامه در حال حاضر به خوبی پیش می رود.

به گفته وی پروژه ایرانوم، ارزیابی و حمایت از توسعه تحقیقات بالینی، توسعه آزمایشگاه جامع تحقیقات، راه اندازی سامانه علم سنجی و همچنین ایحاد ۶۰ مرکز رشد در دانشگاههای علوم پزشکی از جمله اقدامات معاونت پژوهشی وزارت بهداشت بوده است.

دکتر ملک زاده در ادامه افزود: تاکنون هفت اتاق تمیز برای تحقیقات دارویی راه اندازی شده و سهم وزارت بهداشت از ۵۱ هزار،مقاله ای که سال گذشته منتشر شد به ۳۰ درصد افزایش یافته است و درعین حال توانسته ایم تعداد دانشمندان یک درصد برتر را افزایش دهیم.

به گزارش سلامت آنلاین، دکتر ملک زاده در پایان گفت: پوشش الکترونیک همه دانشگاهها به همه مراجع جهانی مجلات علمی، اجرای ۲۶ کوهورت کشوری، راه اندازی ۱۷ آزمایشگاه جامع تحقیقات و حمایت از ۱۵ طرح تحقیقاتی نیز جزو اقداماتی هستند که نتایج آن تا پنج سال دیگرنشان داده می شود.

انتهای پیام

کلید واژه ها

ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

fa Icana

استفاده از این مطالب فقط با ذکر منبع "خانه ملت" مجاز است

Icana.ir ۲۰۱۷ ©

Powerd By : Tasvirnet
PC