fa , جشنواره بین المللی زبان و فرهنگ مالزی حضور فعال کرسی زبان فارسی در جشنواره بین المللی زبان و فرهنگ مالزی جشنواره بین المللی زبان و فرهنگ با مشارکت کرسی زبان فارسی در دانشگاه پوترا مالزی برگزار شد. 4/20/2017 11:56:05 AM 4/20/2017 11:55:48 AM Icana http://media.icana.ir//Image/2013/09/45875_Orig.jpg http://media.icana.ir//Image/2013/09/45875_Thum.jpg Icana
Icana.ir
پنج‌شنبه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۱۶
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter Telegram

حضور فعال کرسی زبان فارسی در جشنواره بین المللی زبان و فرهنگ مالزی

سرویس اخبار عمومی
جشنواره بین المللی زبان و فرهنگ با مشارکت کرسی زبان فارسی در دانشگاه پوترا مالزی برگزار شد.
پنج‌شنبه 31 فروردین 1396 ساعت 11:56
حضور فعال کرسی زبان فارسی در جشنواره بین المللی زبان و فرهنگ مالزی

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، این جشنواره در مرکز ارتقای توانش زبانی دانشگاه پوترا مالزی برگزار شد و استاد اعزامی وزارت علوم تحقیقات و فناوری برای کرسی زبان فارسی در این دانشگاه نیز در آن حضور داشت.
کرسی زبان فارسی در دانشگاه پوترا از ترم جاری با اعزام دکتر 'ناصرقلی سارلی' راه اندازی شد و این برای نخستین بار است که زبان فارسی در جشنواره زبان و فرهنگ دانشگاه پوترا مشارکت کرده است.
در این جشنواره یکی از فارسی آموزان این دانشگاه چند جمله در خصوص اهمیت و شیرینی زبان فارسی سخن گفت و در غرفه این زبان گوشه هایی از فرهنگ و تمدن ایرانی به نمایش درآمد.
'عینی ادریس' رئیس دانشگاه پوترا مالزی در بازدید از غرفه زبان فارسی بر اهمیت راه اندازی این کرسی تاکید و از اینکه دانشگاه پوترا به عنوان نخستین دانشگاه مالزی توانسته میزبان این کرسی باشد، ابراز خوشحالی کرد.
وی ضمن گفت وگو با تعدادی از دانشجویان زبان فارسی، بر تداوم کار و گسترش این کرسی تاکید کرد.
زبان فارسی یازدهمین زبان خارجی است که در دانشگاه پوترای مالزی تدریس می شود.
کرسی زبان فارسی به طور مشترک با همکاری رایزنی علمی ایران در شرق آسیا به نمایندگی از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و دانشگاه یو.پی.ام مالزی راه اندازی شده است.
این کرسی علاوه بر تدریس زبان فارسی، راه اندازی رشته زبان و ادبیات فارسی در مقاطع مختلف تحصیلی، راهنمایی و انجام تحقیقات ایران شناسی و فرهنگ و تمدن ایرانی، برگزاری سمینارها و کارگاه های مختلف با محوریت زبان و ادبیات فارسی را در دستور کار دارد.
به گزارش ایرنا، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری 45 استاد تمام وقت به عنوان صاحبان کرسی های زبان فارسی به کشورهای دارای این کرسی اعزام کرده است. براساس آمار این وزارتخانه، حدود 4 هزار دانشجوی خارجی در دانشگاه های دارای این کرسی در رشته زبان و ادبیات فارسی و یا رشته ایران شناسی مشغول به تحصیل هستند.

انتهای پیام

ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

fa Icana

استفاده از این مطالب فقط با ذکر منبع "خانه ملت" مجاز است

Icana.ir ۲۰۱۷ ©

Powerd By : Tasvirnet
PC