fa , خانه ملت, احمد مازنی نباید نگران انتقاد آزادانه نامزدهای ریاست‌جمهوری و به چالش کشیدن یکدیگر بود عضو فراکسیون امید مجلس عدم پخش زنده مناطرات انتخاباتی را توهین به نامزدهای ریاست جمهوری دانست و تصریح کرد: نباید نگران انتقاد آزادانه نامزدهای ریاست‌جمهوری و به چالش کشیدن یکدیگر بود. 4/20/2017 10:31:41 PM 4/20/2017 9:40:27 PM Icana http://media.icana.ir//Image/2017/02/201702102971411949_Orig.jpg http://media.icana.ir//Image/2017/02/201702102971411949_Thum.jpg Icana
Icana.ir
پنج‌شنبه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۱۵
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter Telegram
مازنی با اشاره به تصمیم پخش غیرزنده مناظره‌های انتخاباتی:

نباید نگران انتقاد آزادانه نامزدهای ریاست‌جمهوری و به چالش کشیدن یکدیگر بود

سرویس فرهنگی
عضو فراکسیون امید مجلس عدم پخش زنده مناطرات انتخاباتی را توهین به نامزدهای ریاست جمهوری دانست و تصریح کرد: نباید نگران انتقاد آزادانه نامزدهای ریاست‌جمهوری و به چالش کشیدن یکدیگر بود.
پنج‌شنبه 31 فروردین 1396 ساعت 22:17
نباید نگران انتقاد آزادانه نامزدهای ریاست‌جمهوری و به چالش کشیدن یکدیگر بود

احمد مازنی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با انتقاد از تصمیم "کمیسیون نظارت بر تبلیغات انتخابات" مبنی بر عدم پخش مستقیم مناظره‌های انتخاباتی نامزدهای ریاست جمهوری از رسانه ملی، این خبر شوکه‌کننده و نوعی عقبگرد و پس‌رفت در توسعه دموکراسی و مردم سالاری دانست و گفت: چطور می‌شود شخصیت‌های برجسته‌ای که مورد تایید شورای نگهبان هستند، آنقدر غیرقابل اعتماد باشند که نتوان به آن‌ها آنتن زنده رسانه ملی را داد؛ البته این تصمیم به نوعی توهین به افکار عمومی نیز محسوب می‌شود چراکه حاوی این پیام است که مردم ظرفیت شنیدن صحبت‌های صریح نامزدها را ندارند- است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اگرچه جامعه در برهه‌های از زمان، تاثیرات نامطلوب از برخی پیام‌ها گرفته‌اند اما این اتفاقات در نهایت به رشد مردم سالاری و پختگی مردم کمک می‌کند لذا تصمیم‌گیرندگان در مورد مسائل ویژه، نگران انتقاد آزادانه نامزدهای ریاست‌جمهوری و به چالش کشیدن یکدیگر نباشد چراکه این موضوع نقد وضع موجود را از حالت تابو خارج می‌کند.

وی تصریح کرد: این گمان که انتقال حرف‌های کنترل شده، جامعه را امن نگه داشته و مانع از اطلاع آن‌ها از پشت پرده ماجراها می‌شود بیهوده است چراکه آن‌ها اطلاعات را از طریق رسانه‌های بیگانه و محافل دیگر بدست خواهند آورد.

مازنی این تصمیم کمیسیون نظارت بر تبلیغات انتخابات" مبنی برعدم پخش مستقیم مناظره‌های انتخاباتی نامزدهای ریاست جمهوری را اشتباه عنوان کرد و افزود: از این تصمیم می‌توان نگرش قیم‌مآبانه را نسبت به مردم استنباط کرد بدین معنا که مردم قدرت تشخیص سره از ناسره را ندارند لذا باید به آن‌ها قطره‌چکانی اطلاعات داد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس معتقد است حتی اگر مردم اشتباه کنند باز هم باید روش حضرت امام(ره) که ارائه آزاد اطلاعات بود را دنبال کرد چراکه همان مردم پس از مدتی به دیدگاه اصلح رسیده و این تجربه پختگی جامعه را در پی دارد.

عضو فراکسیون امید مجلس همچنین این اقدام را توهین به نامزدهای ریاست جمهوری دانست و گفت: پخش ضبط شده حرف‌های نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری همچون دهه‌های گذشته به صلاح نظام و مملکت نیست چراکه در عصر بمباران اطلاعات قرار داریم./

پایان پیام

کلید واژه ها

ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

fa Icana

استفاده از این مطالب فقط با ذکر منبع "خانه ملت" مجاز است

Icana.ir ۲۰۱۷ ©

Powerd By : Tasvirnet
PC