سال ۹۸ سال رونق تولید
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
کاتب به مناسبت فرا رسیدن روز شوراها مطرح کرد؛

شورای توانمند و کارآمد زمینه ساز توسعه و پیشرفت کشور/پرهیز از انگیزه‌های سیاسی اساس خدمت‌گذاری در شوراها

سرویس اجتماعی
عضو هیأت رئیسه مجلس، با اشاره به اهمیت جایگاه شوراهای شهر و روستا، گفت: انتخابات شوراهای شهر و روستا انتخابات تاثیرگذار در بخش های توسعه ای و منطقه ای است.
شنبه 9 اردیبهشت 1396 ساعت 11:56
شورای توانمند و کارآمد زمینه ساز توسعه و پیشرفت کشور/پرهیز از انگیزه‌های سیاسی اساس خدمت‌گذاری در شوراها عضو هیأت رئیسه مجلس، با اشاره به اهمیت جایگاه شوراهای شهر و روستا، گفت: انتخابات شوراهای شهر و روستا انتخابات تاثیرگذار در بخش های توسعه ای و منطقه ای است. http://cdn.icana.ir/d/019/201608101945647859.jpg شورای,توانمند,و,کارآمد,زمینه,ساز,توسعه,و,پیشرفت,کشور/پرهیز,از,انگیزه‌های,سیاسی,اساس,خدمت‌گذاری,در,شوراها Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، غلامرضا کاتب، عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی به مناسبت فرا رسیدن نهم اردیبهشت ماه و روز شوراها در پیامی این روز را به فعالان این عرصه تبریک گفت .متن پیام به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

شورا یک اصل عقلانی است که آموزه های دین اسلام در کتاب و سنت نیز بر آن صحه گذاشته است.

انقلاب اسلامی ایران  بر مبنای آموزه های اسلامی همواره درصدد تحقق مشارکت عمومی مردم در تعیین سرنوشت خویش بوده و  بر این مبنا  اصل ارزشمند شورا را مورد توجه جدی قرار داده و از انتخابات اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا  نیز به عنوان ابزاری برای تحقق حاکمیت مردم و تجلی اراده عمومی استفاده کرده است .

انتخابات شوراهای شهر وروستا یک انتخابات تاثیرگذار در بخش های توسعه ای و منطقه ای است و پیشرفت بسیاری از قسمت های مختلف شهر ها و روستاها به این انتخابات بستگی دارد .

بنیاد و اساس و ریشه این نهاد اجتماعی بر مرتفع نمودن و حل عملگرایانه مشکلات عینی و ملموس مردم در شهر ها و روستاها  و هدف آن توسعه زندگی شهروندان و روستائیان است.

توفیق شوراها در دستیابی به این هدف، سرمایه ی ارزشمند «اعتماد عمومی» را افزایش می بخشد و زمینه ساز حضور پرنشاط مردم در همه ی عرصه های پیشرفت و توسعه ی کشور خواهد شد .

مهمترین اساس توفیق خدمتگذاری اعضای شوراهای شهر و روستا در این نهاد اجتماعی این است که بدون انگیزه های جناحی و سیاسی خدمت کنند تا بتوانند تنها با کارهای اجرایی در مسیر بهبود ارتقای کیفی زندگی مردم شهر و روستا موفق باشند.

شورای توانمند و کارآمد میتواند زمینه ساز توسعه و پیشرفت منطقه باشد و رشد و تعالی در بخش های مختلف را ایجاد نماید.

از این رو این روز را به تمام فعالان این عرصه تبریک گفته و از خداوند منان توفیق خدمتگذاری برای مردم این مرز و بوم  مسئلت دارم.

غلامرضا کاتب عضو هیئت رییسه مجلس شورای اسلامی/

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر