هدر اصلی
1388/03/31 20:19:00
سرویس بین الملل
لاریجانی در دیدار سفیر تونس:

حل و فصل مسایل جهان اسلام مستلزم همکاری تمام کشورهای اسلامی است

**رییس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: حل و فصل مسایل جهان اسلام مستلزم همکاری و رایزنی تمام کشورهای اسلامی است.

به گزارش خانه ملت، "خاتم الصانم" سفیر جمهوری تونس در تهران بعد از ظهر امروز یکشنبه با دکتر "علی لاریجانی" دیدار و گفت و گو کرد.

در این دیدار لاریجانی از تونس به عنوان کشوری مهم در جهان اسلام یاد کرد و با اشاره به روابط خوب این کشور با جمهوری اسلامی ایران، ابراز امیدواری کرد مناسبات و همکاری‌های دوجانبه فی‌مابین در زمینه‌های سیاسی، پارلمانی، اقتصادی و فرهنگی هرچه بیشتر گسترش یابد.

وی با بیان اینکه موضوعات مهمی در جهان اسلام وجود دارد که حل و فصل آنها مستلزم همکاری و رایزنی تمام کشورهای مسلمان است، گفت: تحرکات اخیر رژیم صهیونیستی مبنی بر تخریب بناهای اطراف قدس شریف یکی از همین موضوعات است که ضرورت رایزنی‌ها و همکاری‌های بیش از پیش  کشورهای مسلمان را می‌طلبد.

رییس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان ساخت: مجموعه بناهای مربوط به قدس شریف یک اثر تاریخی و دینی مهم است که نباید بدست غیرمسلمانان از بین برود.

لاریجانی در پایان از همتای تونسی خود برای سفر به جمهوری اسلامی ایران دعوت به عمل آورد.

در ادامه این دیدار، همچنین "حاتم الصانم" سفیر جمهوری تونس در کشورمان از جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک کشور مهم در منطقه و دوست تونس یاد کرد و گفت: تونس به گسترش روابط و همکاری‌های خود با جمهوری اسلامی ایران اهمیت می‌دهد.

وی تاکید کرد: مناسبات برادرانه و دوستانه دو کشور در عرصه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی باید متناسب با ظرفیت‌های موجود توسعه یابد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet