هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter

حاشیه‌های جلسه علنی امروز

سرویس صحن
**جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی دارای حاشیه‌هایی نیز بود.
یکشنبه 31 خرداد 1388 ساعت 12:16

طنین شعر مرگ بر آمریکا در مجلس

در جلسه علنی روز یکشنبه و هنگامی که "علی لاریجانی" رییس مجلس شورای اسلامی در نطق پیش از دستور خود به دخالت‌های کشورهای غربی و از جمله آمریکا در امور داخلی ایران اشاره کرد، نمایندگان مجلس با فریاد "مرگ بر آمریکا" موضع وی را تایید کردند.

 

 بیانیه فراکسیون خط امام (ره) در حمایت از بیانات رهبر معظم انقلاب

فراکسیون خط امام (ره) مجلس شورای اسلامی با صدور بیانیه‌ای رهنمودهای مقام معظم رهبری در خطبه‌های نماز جمعه را پاس داشت.

در بیانیه فراکسیون خط امام(ره) آمده است: با درود به روح پر فتوح بنیانگذار فقید انقلاب اسلامی حضرت امام(ره) و تاکید بر حراست از میراث گرانقدر وی جمهوری اسلامی و لزوم مراقبت از پیرایه‌ها و انحرافات، سخنان و رهنمودهای مقام معظم رهبری در خطبه‌های نماز جمعه را پاس داشته، امیدواریم کلیه دست‌اندر کاران امر با نگرش همه جانبه و اجرای صحیح و اصولی رهنمودهای ایشان زمینه‌های وفاق و همدلی بین مسئولان و دلسوزان انقلاب را بوجود آورند.

در ادامه این بیانیه با بیان اینکه ضرورت حاکم شدن آرامش در مقطع کنونی بر هیچ کس پوشیده نیست، تاکید شده است: لازم است احزاب و گروه‌‌ها خصوصاً صداوسیما و رسانه‌های وابسته به دولت در این جهت عمل کنند.

فراکسیون اقلیت همچنین از اقدام و موضع‌گیری به موقع مجمع روحانیون مبارز در لغو راهپیمایی (به واسطه عدم صدور مجوز) سپاس‌گزاری نموده است.

در بخش دیگری از این بیانیه با اشاره به اینکه بدیهی است آزادی بازداشت شدگان اعم از مردم عادی و فعالان سیاسی می‌تواند نقش موثری در بازگشت آرامش به جامعه داشته باشد، از قاطبه مردم و گروه‌های سیاسی دعوت شده تا از چارچوب قانون خارج نشوند.

فراکسیون خط امام (ره) در پایان بیانیه خویش آورده است: اعتلاء و پیشرفت ایران عزیز اسلامی و پاسداشت حرمت مردم و توجه به مطالبات و خواست‌های قانونی و مشروع آنها وجهه همت ماست و در این راه از هیچ تلاشی فروگذار نخواهیم کرد.

 

نامه فراکسیون خط امام (ره) به رییس قوه قضاییه

اعضاء فراکسیون خط امام مجلس شورای اسلامی طی نامه‌ای به رییس قوه قضاییه خواستار پیگیری وضعیت بازداشت شدگان اخیر شدند.

در نامه فراکسیون اقلیت مجلس با اشاره به دستگیری برخی از افراد طی وقایع اخیر  آیت‌ا.. شاهرودی در خواست شده است زمینه بازدید تعدادی از نمایندگان از محل نگهداری زندانیان و ملاقات با آنها فراهم آید.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000