ولادت امام حسن عسکری (ع)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
محمد علی پورمختار:

ورود قاچاق به کشور بیشتر از طریق گمرک صورت می گیرد

سرویس استان ها
نماینده مردم بهارو کبودرآهنگ درمجلس، گفت:در حوزه مسائل گمرکی که بیشترین قاچاق کالا از همین بخش است،قوانین خوبی در مجلس تصویب شده و مسائل ریز و جزئی به تصویب آئین نامه واگذار می شود.
یکشنبه 17 اردیبهشت 1396 ساعت 10:37
ورود قاچاق به کشور بیشتر از طریق گمرک صورت می گیرد نماینده مردم بهارو کبودرآهنگ درمجلس، گفت:در حوزه مسائل گمرکی که بیشترین قاچاق کالا از همین بخش است،قوانین خوبی در مجلس تصویب شده و مسائل ریز و جزئی به تصویب آئین نامه واگذار می شود. http://cdn.icana.ir/d/019/201606109890747512.jpg ورود,قاچاق,به,کشور,بیشتر,از,طریق,گمرک,صورت,می,گیرد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، برنامه "گفت و گوی اقتصادی" رادیو گفت وگو با موضوع قاچاق کالا و تاثیر آن بر تولید داخلی و با حضور محمدعلی پورمختار عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی و محمد جواد صدق آمیز مشاور اتحادیه پوشاک و مدیر مرکز پژوهش های پوشاک به روی آنتن رفت.

محمدعلی پورمختار نماینده مجلس در آغاز با بیان اینکه می توان قوانین را به گونه ای تغییر داد که تاثیر آن را در کاهش قاچاق مشاهده کرد، اظهارداشت:در بعضی موارد وجود قوانین ناقص یا مبهم، موجب می شود مسئول اجرایی بر مبنای سلیقه خودش رفتار کند و به این شکل کار، بعضی بخش ها قفل می شود.

وی افزود: در حوزه مسائل گمرکی که بیشترین قاچاق کالا از همین بخش است، قوانین خوبی داریم اما قانون به طور کلی نوشته می شود و تصویب می شود و در شان مجلس نیست که آئین نامه و دستورالعمل تعیین کند؛یعنی مجلس میزان حقوق گمرکی و نحوه سفارش و ترخیص کالا را مشخص نمی کند و مسائل ریز و جزئی به تصویب آئین نامه واگذار می شود.

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قاچاق کالا ضربه جدی به تولید و اشتغال زده است، عنوان داشت: در کمیسیون حقوقی و قضایی به شعار سال توجه کرده است و یک هیئت کارشناسی تنظیم و مدیریت کرده ایم. بر اساس مطالعاتی که صورت گرفته و گزارشاتی که به دست ما رسیده، ارزیابی در خصوص قوانین معارض با تولید و اشتغال در حال شناسایی است. همچنین قوانینی که در امر قاچاق تاثیرگذار است، نیز در حال تغییر است.

محمد جواد صدق آمیز با اشاره به وجود مرکز پژوهش ها در مجلس اظهار داشت:با توجه توقعاتی که از دولت ها و مجلس برای روشن شدن موضوعات است، نباید همچنان در همان گام اول مشکلات باشیم و تازه بحث های کارشناسی را شروع کنیم.

مشاور اتحادیه پوشاک تصریح داشت: در خصوص قوانین، باید دو بعد را با هم ببینیم. بخشی از قوانین مربوط به گمرکات است که کاملا امکان سوء استفاده را فراهم می کند یا اینکه فرآیندهای قانونی را مشکل و یا محدود می کند.

مدیر مرکز پژوهش های پوشاک با اشاره به وجود برخی قوانین برای حمایت از تولید، عنوان داشت: این قوانین بیشتر جنبه اصلاحی دارد. آن چیزی که در مورد قانون کار داریم و با رعب و وحشت به آن نزدیک می شویم، باعث آسیب زدن به حقوق کارگر و کارفرما می شود./

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار