هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
کوچکی نژاد هشدار داد:

دریاچه نمک قم در آستانه خشک شدن/باران های نمکی؛ تهدید زیست محیطی جدید برای کشور

سرویس اجتماعی
نایب رئیس فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس با بیان اینکه احتمال بارش باران های نمکی به دلیل خشکی دریاچه نمک قم وجود دارد، گفت: باید سازمان محیط زیست وارد عمل شده و مانع از بحرانی شدن دریاچه نمک قم شود.
سه‌شنبه 12 اردیبهشت 1396 ساعت 07:15
دریاچه نمک قم در آستانه خشک شدن/باران های نمکی؛ تهدید زیست محیطی جدید برای کشور نایب رئیس فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس با بیان اینکه احتمال بارش باران های نمکی به دلیل خشکی دریاچه نمک قم وجود دارد، گفت: باید سازمان محیط زیست وارد عمل شده و مانع از بحرانی شدن دریاچه نمک قم شود. http://cdn.icana.ir/d/019/201606109516981969.jpg دریاچه,نمک,قم,در,آستانه,خشک,شدن/باران,های,نمکی؛,تهدید,زیست,محیطی,جدید,برای,کشور Icana

جبار کوچکی نژاد در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، ضمن هشدار نسبت به وضعیت دریاچه نمک قم، افزود: به علت عدم مدیریت جامع در حوزه آبی کشور خطرات جدی کشور را تهدید می کند از جمله برداشت های بی رویه آب غیر اصولی از دریاچه ارومیه، باعث شد زنگ خطر این دریاچه به صدا در آید این درحالی است که وضعیت دریاچه نمک قم نیز حاکی از بحرانی بودن آن است.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: دریاچه هایی که دارای نمک هستند اگر خشک شوند، نمک های موجود در آن مانند ریزگردها در هوا معلق خواهد شد و محیط کل استان های همجوار از جمله تهران را به خطر می اندازد و احتمال بارش باران های شور را دوچندان می کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: درصورت بارش باران های شور و نمکی، کل زمین های استان های درگیر را شوره زار می کند لذا اگر دریاچه قم نتواند اکوسیستم و آب مورد نیاز خود را تامین کند خطر زیست محیطی زیادی برای استان های همجوار وجود خواهد داشت.

وی یادآور شد: باید سازمان محیط زیست که اصلی ترین کار آن حفاظت از اکوسیستم های دریاچه ها است وارد عمل شده و مانع از بحرانی شدن دریاچه نمک قم شود.

نایب رئیس فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه تالاب ها و دریاچه های زیادی هستند که در معرض خطر زیست محیطی قرار دارند، گفت: درحال حاضر تالاب انزلی نیز در وضعیت هشدار آمیزی قرار دارد تاجایی که عمق این تالاب به نیم متر رسیده و درحال خشک شدن است و باید محیط زیست جدی تر وارد عمل شود./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر