آغاز هفته وحدت
1388/04/01 10:41:00
سرویس بین الملل
بروجردی:

نگاه افکار عمومی ایران به ژاپن بسیار مثبت است

**رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی نگاه افکار عمومی ایران نسبت به ژاپن را بسیار مثبت توصیف و تصریح کرد: این امتیاز بزرگی برای تعمیق و ارتقای روابط فی‌مابین است.

به گزارش خانه ملت، "شیروتا" سفیر ژاپن در کشورمان بعدازظهر روز یکشنبه با "علاءالدین بروجردی" دیدار و گفتگو کرد.

بروجردی در این دیدار روابط ایران و ژاپن را الگوی بسیار خوبی برای سایر کشورها خواند و افزود:‌ نگاه افکار عمومی ایران نسبت به ژاپن را بسیار مثبت توصیف و تصریح کرد: این امتیاز بزرگی برای تعمیق و ارتقای روابط فی‌مابین است.

وی از همکاری‌های دو کشور در امر بازسازی افغانستان و تکنولوژی‌های نوین در عرصه انرژی به عنوان مهمترین بستر تعامل سازنده ایران و ژاپن نام برد.

رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و ژاپن همچنین با تاکید بر نقش بسیار مهم مجالس در ترسیم و تقویت مناسبات دوستانه فی‌مابین گفت: مجالس به ویژه گروه‌های دوستی پارلمانی نقش مهمی در توسعه و گسترش روابط دو کشور در همه عرصه‌ها دارند.

وی افزود: دو کشور از قابلیت‌ها و ظرفیت‌های فراوانی برای توسعه همکاری‌های مشترک خود برخوردارند که باید در راستای منافع خود از آنها بهره گیرند.

براساس این گزارش شیروتا سفیر ژاپن نیز دراین دیدار از توسعه و گسترش مناسبات با کشورمان به عنوان امری مهم برای ژاپن یاد کرد و افزود: توسعه روابط با ایران به عنوان کشوری مهم منطقه در اولویت سیاست خارجی ژاپن می‌باشد.

وی از تمدن و فرهنگ غنی و کهن دو کشور به عنوان بستر مهم برای گسترش و توسعه همکاری‌‌های فی‌مابین در آینده یاد کرد و افزود: روابط پارلمانی جزء مهم و تاثیرگذاری از مناسبات دوستانه دو کشور است.

سفیر ژاپن توسعه همکاری‌های پارلمانی دو کشور را ضروری و بسیار مهم دانست.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet