هدر اصلی
1388/04/01 14:40:00
سرویس کمیسیون ها

اصلاح ساختار نظام اداری و تشکیلات کلان کشور در کمیسیون اجتماعی بررسی شد

**نماینده رامیان و آزاد شهراز بررسی طرح اصلاح ساختار نظام اداری و تشکیلات کلان کشور در کمیسیون اجتماعی مجلس خبر داد.

مراد علی منصوری رضی عضو کمیسیون اجتماعی در گفتگو با خبرنگارخانه ملت اظهار داشت: طرح کوچک‌سازی و ساماندهی نظام اداری کشور بر مبنای ماده 139 قانون برنامه چهارم از سوی تعدادی از نمایندگان تهیه و مطرح شده است.

نماینده رامیان و آزاد شهرخاطر نشان کرد: بر اساس این ماده دولت باید به صورت چشمگیری تصدی‌گری‌هایش را کاهش و زمینه اجرای سیاست‌های اجرایی اصل 44 را برای بخش‌های تعاونی و خصوصی فراهم کند .

وی افزود: از این رو در طرح فوق پیشنهاد شده است پنج وزراتخانه از 22 وزارتخانه، حذف یا ادغام شوند که موضوع بسیار مهمی است چرا که این موضوع باید به نحوی تبدیل به قانون شود که کاهش تصدی‌گری و اجرای سیاست‌های اصل 44 قانون اساسی در اولویت‌ برنامه‌های دولت قرار گیرد و بر اساس اصل 75 قانون اساسی بار مالی جدیدی بر دولت تحمیل نشود.

منصوری ادامه داد: این طرح بدلیل  نزدیک شدن پایان مسئولیت دولت نهم مسکوت گذاشته شد تا دولت جدید این طرح را بصورت لایحه به مجلس تقدیم کند تا در انتخاب و معرفی وزراء به مجلس دچار مشکل نشود.

نماینده رامیان وآزاد شهر گفت:در جلسه کمیسیون همچنین طرح ناظر بر تاسیس و فعالیت سازمان‌های مردم نهاد که توسط کمیته‌ای متشکل از وزارتخانه‌های کشور و کار، سازمان بهزیستی و سایر سازمان‌های ذی‌نفع در اعطای مجوز به سازمان‌ها در کمیسیون مطرح شد اما رسیدگی این طرح بعلت بررسی و دقت بیشتر به جلسه بعد موکول شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet