سال ۹۷ سال حمایت از کالای ایرانی
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter Telegram
فلاحت پیشه:

حماس با تغییر رویکرد همانند فتح به حاشیه رانده می شود / رهبران فلسطینی پس از فریب سازش به مهره های صهیونیستی تبدیل می شود

سرویس سیاسی
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: هرگروهی که وارد فضای سازش با رژیم صهیونیستی شود به حاشیه رانده خواهد شد اما مقاومت علیه اشغالگران قدس در متن باقی می ماند.
یکشنبه 17 اردیبهشت 1396 ساعت 15:39
حماس با تغییر رویکرد همانند فتح به حاشیه رانده می شود / رهبران فلسطینی پس از فریب سازش به مهره های صهیونیستی تبدیل می شود عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: هرگروهی که وارد فضای سازش با رژیم صهیونیستی شود به حاشیه رانده خواهد شد اما مقاومت علیه اشغالگران قدس در متن باقی می ماند. http://cdn.icana.ir/d/019/201611103839686142.jpg حماس,با,تغییر,رویکرد,همانند,فتح,به,حاشیه,رانده,می,شود,/,رهبران,فلسطینی,پس,از,فریب,سازش,به,مهره,های,صهیونیستی,تبدیل,می,شود Icana

حشمت الله فلاحت پیشه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت گفت: ملت فلسطینی پس از غصب کشورشان توسط رژیم صهیونیستی تا امروز شاهد تحولات زیادی بوده اند.

نماینده مردم اسلام آبادغرب و دالاهو در مجلس شورای اسلامی گفت: ملت فلسطینی در طول سالیان گذشته همواره به مبارزات خود ادامه داده اند و اشغالگران قدس نیز به هیچ کدام از اهداف موهوم سرزمین صهیونیستی دست نیافته اند.

وی در ادامه افزود: مذاکرات سیاسی و راهبرد جریان سازش هرگز به دنبال تامین منافع واقعی مردم فلسطینی نبوده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: تغییر رفتار جنبش حماس اتفاقی است که در گذشته با رخنه جریان سازی در جنبش فتح نیز مشاهده کرده بودیم.

وی با پیش کشیدن قرارداد کمپ دیوید گفت: یاسرعرفات به عنوان کهنه چریک فلسطینیان و فتح در گذشته نه چندان دور گرفتار شرایطی شدند که خط سازی و پذیرش منافع صهیونیستی را دنبال کردند و قربانی همین راه شد.

فلاحت پیشه گفت: تحولات فلسطینی و رفتار حماس پس از موج بیداری اسلامی در خاورمیانه با تحولات منطقه گره خورد و از رویکرد جنبش های اخوانی به شدت تاثیر پذیرفت.

وی در ادامه گفت: برخی بازیگران منطقه همانند قطر و عربستان با حربه پول و حمایت مالی حماس را تحت تاثیر قراردادند تا جایی که ردپای آنها را امروز در تغییر اساسنامه حماس مشاهده می کنیم.

این نماینده مجلس دهم گفت: هدف اصلی جریان سازش در خاورمیانه، دور کردن گروه های فلسطینی از آرمان های مقاومت در جهت تامین منافع امنیت رژیم صهیونیستی است.

وی با بیان این که ریشه تحولات فلسطینی آنچنان زخیم است که وارد بازی های سیاسی نمی شود،گفت: هرگروهی که وارد فضای سازش با رژیم صهیونیستی شود به حاشیه رانده خواهد شد اما مقاومت علیه اشغالگران قدس در متن باقی می ماند.

فلاحت پیشه با اشاره به روند توسعه شهرک های صهیونیستی در سرزمین های اشغالی و بر روی اراضی فلسطینی ، گفت: خواسته های تل آویو حد و مرزی ندارد و در این عرصه رهبرانی که سابقه مبارزات چریکی دارند در جریان مذاکرات سازی و پذیرش منافع اشغالگران به مهره های رژیم صهیونیستی تبدیل می شود.

راهبرد پویای جمهوری اسلامی

وی تاکید کرد:راهبرد هوشمندانه رهبری معظم انقلاب در آذرماه 1376 در اجلاس کنفرانس سران کشورهای اسلامی که در تهران اعلام کرد باعث شده هر نوسان و تغییری که در جریانات فلسطینی یا خاورمیانه رخ می دهد ، رفتار تهران در قبال مسئله سرزمین اشغالی پویا باشد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: جمهوری اسلامی خواهان برگزاری رفراندوم در سرزمین های اشغالی است و طرح ایران به عنوان یکی از 100 سند ثبت شده در رابطه با فلسطین در سازمان ملل متحد موجود است.

وی تصریح کرد: جمهوری اسلامی اعلام کرده است که فلسطینیان در یک همه پرسی آزاد باید در مورد خودشان تصمیم بگیرند و این موضوع مورد احترام ایران است.

فلاحت پیشه گفت: ورود رهبران فلسطینی به چرخه سازش آنها را به کنج تبانی و کسب امتیازات شخصی گرفتار می کند و باعث شکاف میان آنها و مردم می شود.

وی در انتها گفت: ارائه مشوق های موقتی رژیم های مرتجع عرب و تغییر مشی حماس فرصت تنفس برای اشغالگران قدس را فراهم خواهد کرد و در سایه این اتفاق گسترش خاموش سرزمین های اشغالی و غصب اراضی فلسطینی ادامه خواهدیافت./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار