سال ۹۷ سال حمایت از کالای ایرانی
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter Telegram
فلاحت پیشه مطرح کرد:

پیگیری تحقیق‌وتفحص از واگذاری پالایشگاه کرمانشاه تا لغو مصوبه/ابهامات اساسی در قیمت گذاری

سرویس اقتصادی
عضو مجمع نمایندگان کرمانشاه تاکید کرد که تحقیق و تفحص از واگذاری پالایشگاه کرمانشاه تا لغو مصوبه پیگیری می شود و تنها درصورت معلق شدن واگذاری تحقیق و تفحص به تعویق می افتد.
دوشنبه 18 اردیبهشت 1396 ساعت 12:56
پیگیری تحقیق‌وتفحص از واگذاری پالایشگاه کرمانشاه تا لغو مصوبه/ابهامات اساسی در قیمت گذاری عضو مجمع نمایندگان کرمانشاه تاکید کرد که تحقیق و تفحص از واگذاری پالایشگاه کرمانشاه تا لغو مصوبه پیگیری می شود و تنها درصورت معلق شدن واگذاری تحقیق و تفحص به تعویق می افتد. http://cdn.icana.ir/d/019/201604109815655818.jpg پیگیری,تحقیق‌وتفحص,از,واگذاری,پالایشگاه,کرمانشاه,تا,لغو,مصوبه/ابهامات,اساسی,در,قیمت,گذاری Icana

حشمت الله فلاحت پیشه در گفت وگو با خبرنگارخبرگزاری خانه ملت، با اشاره به دستور علی طیب نیا وزیر اقتصاد و امور دارایی به رییس سازمان خصوصی سازی برای بررسی مجدد واگذاری پالایشگاه کرمانشاه، گفت: مسائلی همانند اینکه "آیا در شرایط واگذاری پالایشگاه کرمانشاه قانون رعایت شده است یا خیر"، "آیا جایگاه کرمانشاه در سند آمایش انرژی کشور حفظ می شود، یا خیر" سبب ایجاد ابهاماتی در واگذاری این پالایشگاه شده است.

نماینده مردم اسلام آبادغرب و دالاهو در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه پالایشگاه کرمانشاه در زمان جنگ با مجاهدت های مردم حفظ شده است، افزود: هنوز سرنوشت پالایشگاه آناهیتا و تولیدات و پیشرفت آن مشخص نشده که پالایشگاه کرمانشاه واگذار شده است.

تصویب تحقیق و تفحص از پالایشگاه کرمانشاه به اتفاق آرا در کمیسیون انرژی

فلاحت پیشه با تاکید بر اینکه یکی از ابهامات در واگذاری پالایشگاه عدم محاسبه قیمت واقعی بیت المال است، ادامه داد:بیکاری و به خطر افتادن امنیت کارگران و کارکنان پالایشگاه، سابقه تعطیلی کارخانجات و شرکت های واگذار شده و عدم رعایت الزامات حفظ کاربری آن تاسیسات در کرمانشاه از دغدغه های نمایندگان کرمانشاه برای واگذاری این پالایشگاه است.

وی افزود:مبلغ 180 میلیارد تومانی که برای واگذاری مشخص شده، با املاک و میزان ثروت پالایشگاه همخوان نیست، پالایشگاه کرمانشاه بیش از هزار میلیارد تومان ارزش گذاری شده، اما 180 میلیارد تومان به صورت اقساطی از واگذاری دریافت می شود.

وی با اشاره به تصویب تحقیق و تفحص از واگذاری پالایشگاه کرمانشاه به اتفاق آرا در کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: کمیته ای برای بررسی واگذاری پالایشگاه کرمانشاه در کمیسیون انرژی تشکیل شد و پس از بررسی اسناد و مدارک، حضور میدانی در محل پالایشگاه، بازدید از انبارها، عرصه و عیان و مستحدثات گزارشات میدانی را جمع آوری کرد.

تحقیق و تفحص تا زمان لغو مصوبه به قوت خود باقی است

این نماینده مردم در مجلس دهم، افزود:اگر دستور وزیر اقتصاد برای بررسی مجدد واگذاری پالایشگاه کرمانشاه به معنای تعلیق واگذاری است، نمایندگان کرمانشاه حاضر هستند که تحقیق و تفحص به تعویق بیفتد، اما اگر برای جلوگیری از تحقیق و تفحص باشد، این طرح به قوت خود در مجلس بررسی می شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم،با اشاره به اینکه طرح تحقیق و تفحص از پالایشگاه کرمانشاه تقدیم هیئت رییسه مجلس شده است، تصریح کرد: تنها زمانی تحقیق و تفحص از واگذاری پالایشگاه معوق می شود، که واگذاری این پالایشگاه تعلیق شود./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار