سال ۹۷ سال حمایت از کالای ایرانی
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
فلاحت پیشه:

ترکیه و کشورهای حاشیه خلیج فارس از ثبات برای عقد قرارداد برخوردار نیستند/ اگر به منافع ملی ما ضربه بزنند واکنش عملی نشان می دهیم

سرویس سیاسی
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اگر قراردادهای ترکیه وکشورهای حاشیه خلیج فارس به منافع ملی ایران ضربه بزند با واکنش عملی ما رو به رو می شوند.
چهارشنبه 20 اردیبهشت 1396 ساعت 15:01
ترکیه و کشورهای حاشیه خلیج فارس از ثبات برای عقد قرارداد برخوردار نیستند/ اگر به منافع ملی ما ضربه بزنند واکنش عملی نشان می دهیم عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اگر قراردادهای ترکیه وکشورهای حاشیه خلیج فارس به منافع ملی ایران ضربه بزند با واکنش عملی ما رو به رو می شوند. http://cdn.icana.ir/d/019/201606101956336658.jpg ترکیه,و,کشورهای,حاشیه,خلیج,فارس,از,ثبات,برای,عقد,قرارداد,برخوردار,نیستند/,اگر,به,منافع,ملی,ما,ضربه,بزنند,واکنش,عملی,نشان,می,دهیم Icana

حشمت الله فلاحت پیشه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به تلاش رئیس جمهور ترکیه برای افزایش روابط نظامی و اقتصادی با کشورهای حاشیه خلیج فارس اظهار داشت: کشورهای حاشیه خلیج فارس برای پایان دادن به نواساناتی که در طول شش سال اخیر بر اساس اشتباهات راهبردی و سیاسی داشته اند، هر قراردادی با هر کشوری می بینند.

نماینده مردم اسلام آباد غرب و دالاهو در مجلس دهم شورای اسلامی ادامه داد: این قرار دادها در ابعاد نظامی، امنیتی، تجاری و اقتصادی است بنابراین عقد قرار داد ترکیه با کشورهای حاشیه خلیج فارس نیز به این دلایل منعقد شده است.

وی گفت: کشورهای حاشیه خلیج فارس از ثبات و ظرفیت لازم را برای چنین قراردادهایی ندارند اما از سوی دیگر ترکیه نیز وضعیت مشابه این کشورها دارد و به دلیل اشتباهات راهبردی و تکرار آن در مسیر نادرستی قرار داد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: با این حال هر قراردادی که با منافع ملی جمهوری اسلامی ایران در تضاد باشد با واکنش عملی مواجه خواهد شد.

فلاحت پیشه عنوان کرد: اما اگر قراردادهای ترکیه و کشورهای حاشیه خلیج فارس در تضاد با منافع ما نباشد، جمهوری اسلامی به آنها احترام می گذارد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه گفت در حالیکه مذاکرات با کشورهای حاشیه خلیج فارس برای امضای قرار داد ایجاد منطقه آزاد تجاری در جریان است، این کشور قصد دارد روابط نظامی و اقتصادی خود با این کشورها را توسعه دهد.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000