آغاز امامت اما زمان (عج)
1396/02/22 15:44:00
سرویس اجتماعی
رضیان:

ورود کمیسیون بهداشت و درمان مجلس به پایش طرح پزشک خانواده/طرح پزشک خانواده باید به سراسر کشور تسری یابد

عضو مجمع نمایندگان استان مازندران در مجلس گفت: کمیسیون بهداشت و درمان مجلس باید برای اجرای طرح پزشک خانواده در سراسر کشور ارزیابی و پایش دقیقی را انجام دهد.
ورود کمیسیون بهداشت و درمان مجلس به پایش طرح پزشک خانواده/طرح پزشک خانواده باید به سراسر کشور تسری یابد عضو مجمع نمایندگان استان مازندران در مجلس گفت: کمیسیون بهداشت و درمان مجلس باید برای اجرای طرح پزشک خانواده در سراسر کشور ارزیابی و پایش دقیقی را انجام دهد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606103208837470.jpg ورود,کمیسیون,بهداشت,و,درمان,مجلس,به,پایش,طرح,پزشک,خانواده/طرح,پزشک,خانواده,باید,به,سراسر,کشور,تسری,یابد Icana

عبدالله رضیان در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه مردم و پزشکان متخصص مازندران از  طرح پزشک خانواده ناراضی هستند، گفت:  با اجرای این طرح پزشکان عمومی زیادی به کارگیری شدند که بر این اساس پزشکان عمومی تا حدودی از این برنامه رضایت دارند اما پزشکان متخصص از بابت اینکه بیماران نمی توانند به صورت مستقیم به آنها مراجعه کنند ناراضی هستند.

اجباری بودن ارائه برگ ارجاع برای استفاده از خدمات پزشکان متخصص برای بیماران دردسر ساز شده است
 
نماینده مردم قائم شهر، سوادکوه و جویبار در مجلس شورای اسلامی، با یادآوری اینکه اجباری بودن ارائه برگ ارجاع برای استفاده از خدمات پزشکان متخصص برای بیماران دردسر ساز شده است، افزود: پزشکان خانواده ساعات مشخصی را برای مراجعه بیماران تعیین کرده و بیماران خارج از این ساعت نمی توانند به پزشک مراجعه کنند بنابراین مشخص نمودن مراجعه به یک مرکز خاص فرصت انتخاب را از بیماران گرفته و مردم از این موضوع ناراضی هستند.

مسئولان دانشگاه علوم پزشگی استان مازندران طرح پزشک خانواده را طرح موفقی می دانند

وی با بیان اینکه مسئولان دانشگاه علوم پزشگی استان مازندران طرح پزشک خانواده را طرح موفقی می دانند، تصریح کرد: البته پزشکان عمومی حوزه انتخابیه درخواست کردند نشستی با ما داشته  و نقطه نظرات خود نسبت به این برنامه و طرح را ارائه کنند.

این نماینده مردم در مجلس دهم بر لزوم بررسی دقیق تر طرح پزشک خانواده و رفع نواقص آن تاکید کرد و ادامه داد: این طرح در کنار تمامی نواقص طرح خوبی است که باید با بررسی کارشناسانه نواقص و ایرادات آن از سوی متولیان رفع شود.

کمیسیون بهداشت و درمان مجلس باید به منظور اجرای طرح پزشک خانواده در کشور  ارزیابی و پایش دقیقی را انجام دهد

وی با یادآوری اینکه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس برای اجرای طرح پزشک خانواده در سراسر کشور باید ارزیابی و پایش دقیقی را  انجام دهد، تصریح کرد: اگر اعضای کمیسیون بر این باورند این طرح قابلیت اجرا در تمامی استان های کشور را دارد نتایج بررسی خود را به صحن علنی مجلس ارائه کند تا مجلس با همکاری دولت برای این موضوع تصمیم گیری کند.

از اجرای پایلوت طرح پزشک خانواده در استان مازندران پنج سال گذشته است

نماینده مردم قائم شهر، سوادکوه و جویبار در مجلس دهم، با بیان اینکه از اجرای پایلوت طرح پزشک خانواده در استان مازندران پنج سال گذشته است، تصریح کرد: پنج سال زمان زیادی بوده و به نظر می رسد زمان آن رسیده که طرح مذکور به تمامی استان های کشور تسری یابد.

پیاده کردن و اجرای طرح پزشک خانواده تنها در دو استان عادلانه نیست و باید به سراسر کشور تسری یابد

عضو مجمع نمایندگان استان مازندران در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: پیاده کردن و اجرای این برنامه تنها در دو استان عادلانه نیست و باید در سراسر کشور تسری یابد و چنانچه طرح با نواقصی روبرو است که در کشور قابلیت اجرایی ندارد بهتر است هر چه سریع تر در استان های مازندران و فارس متوقف شود تا مردم بیش از این با مشکل مواجه نشوند./
پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet