هدر اصلی
1388/04/02 15:29:00
سرویس کمیسیون ها

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی از احضار سفیر ایران در انگلیس به کشور خبر داد

**احمدی بیغش از احضار سفیر ایران از لندن برای پاره‌ای از توضیحات به کشور خبر داد و گفت: طبق گزارش وزیر امور خارجه چند تن از عوامل آشوب‌گر در حوادث اخیر که از کشورهای خارجی آمده بودند، ایرانی‌الاصل هستند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت،" محمود احمدی‌بیغش" عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی  در جمع خبرنگاران گفت :‌ در جلسه  کمیسیون مواضع کشورهای خارجی در مورد وقایع پیش ،‌حین و پس از انتخابات  از سوی وزیر امور خارجه توضیح داده شد.

  نماینده شازند گفت: پس از حرکات زشت از سوی طرفداران یکی از نامزدهای ریاست جمهوری در سطح شهر تهران و برخی از شهرستان‌ها برخی از کشورهای اروپایی موضع خصمانه علیه ایران گرفتند که پس از صحبت‌های موافقین و مخالفین در مجلس مقرر شد تا در مقابل آنها موضع‌گیری شدیدی کنیم که در این راستا پیشنهاد شد سطح روابط با انگلستان به سطح کاردار تقلیل پیدا کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی افزود : پس از جمع بندی یک ساعته در کمیسیون مقرر شد که ما سفیر خود را از انگلیس برای ارائه‌ی پاره‌ای از توضیحات در مورد مسائل مختلف فرا بخوانیم که در این زمینه توضیحات خود را ارائه دهند.  

وی با اشاره به این مطلب که پیشنهادی مبنی بر اینکه بخواهیم  ارتباط خود را با سفارتخانه‌هایی که در مساله‌ اخیر خودشان را دخالت داده‌اند، تقلیل دهیم به نتیجه‌ نرسید گفت :‌ نمایندگان نیز نسبت به این امر پافشاری نداشتند بنابراین مقرر شد تا سفیر ایران در لندن را برای ارائه ی توضیحات و گزارش کامل از وقایع و برخوردهای دولت انگلیس و سفارت ایران با انگلیس فرا بخوانیم.  

عضو کمیسیون امنیت ملی گفت : وزیر امور خارجه در جلسه‌ روز گذشته کمیسیون اعلام کرد که اخباری مبنی برحضور تعدادی از افراد به ویژه از انگلیس در هدایت و شکل‌گیری این تجمعات حضور داشتند، وجود دارد  که می‌توانند ایرانی و غیرایرانی باشند. 

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به این‌که تعداد سفرهای خارجی به ایران نیز طی این هفته چشمگیر بوده است افزود : طبق گزارش ارائه شده چند تن از این عوامل آشوبگر که از کشورهای خارجی آمده‌اند، ایرانی‌الاصل بوده و مقیم این کشورها هستند.  

وی در خصوص تجمع دانشجویان در مقابل سفارت انگلیس، گفت:‌ تجمع این دانشجویان به حمایت دولت نبوده و ما شنیده‌ایم که آنان خودشان به صورت خودجوش و برای حمایت از نظام اقدام به این تجمع می‌کنند و شکایتشان نسبت به شیطنت‌های انگلیس است.  

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet